Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Vektoriális szorzat feladat?

Vektoriális szorzat feladat?

Figyelt kérdés

Adott két vektor u(4;y;-4) és v(1;5;-1) határozza meg az y paraméter értékét ha tudja hogy u x v=0;

Megoldottam ezt a feladatot úgy ahogy a vektoriális szorzatot meg kell és kijött hogy -1y +20+20-y és ebből kifejeztem az y ami 20 lett és elvileg kijön hogy nulla így a vektoriális szorzat, jól csináltam? vagy ha nem akkor valaki letudná írni hogy kell?



2020. dec. 29. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Jól csináltad. De egyszerűbb arra hivatkozni, hogy két vektor vektoriális szorzata pontosan akkor nullvektor, ha párhuzamos vektorokról van szó, és innen evidens, hogy az ismeretlen koordináta értéke 20.
2020. dec. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

Az eredmény jó.

De a vektoriális szorzat az vektor!

2020. dec. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
2020. dec. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a válaszokat!
2020. dec. 29. 19:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Másik megoldás, ha esetleg nem vagy magadban biztos;


Vegyük az O(0;0;0) pontot, ebből az u és v vektor az U(4;y;-4) és V(1;5;-1) pontokba mutat. Itt ki tudod számolni az OU, az OV és UV szakaszok hosszait.


Ha u x v = 0, akkor a két vektor által bezárt szög vagy 0°-os vagy 180°-os, ami azt jelenti, hogy a két vektor összege vagy különbsége az UV vektort kell, hogy adja.

2020. dec. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!