Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki el tudná magyarázni,...

Valaki el tudná magyarázni, hogy mit kell csinálni ebben a feladatban?

Figyelt kérdés

Izzadásgátló dezodorokban széles körűen használnak alumíniumsókat, elsősorban bázisos alumínium-kloridot. Ez egy olyan kristályvíztartalmú vegyület, amelyben alumíniumionok mellett klorid- és hidroxidionok találhatók. Egy ilyen bázisos alumínium-klorid-minta analízise 24,6 tömegszázalék alumíniumtartalmat és 20,5 tömegszázalék kristályvíztartalmat mutatott.

Határozza meg az egyes ionok, valamint a kristályvíz anyagmennyiség-arányát a mintában!



2021. jan. 4. 10:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Veszel tetszőleges mennyiségű oldatot. A tömegszázalékok alapján kiszámolod, hogy hány gramm só és kristályvíz van benne. Majd moláris tömegükkel leosztva megkapod, hogy ez mennyi mólt jelent az adott anyagra nézve. Az anyagmennyiségből adottak az ionok anyagmennyiségei.


A só és kristályvíz anyagmennyiségarányából megkaphatod, hogy egy mólnyi sóhoz hány mólnyi kristálvíz kerül egy elemi cellába a kristályban.


Pl. Ha 0,25 mol az AlCl3, és a víz 1 mol, akkor 1:4 arányban: AlCl3 * 4 H2O (nyilván nem fogsz ilyen kerek számokat kapni, de egyértelmű lesz, hogy merre kell majd kerekítened)

2021. jan. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt a részét értem, hogy a tömegszázalékokból ki lehet számítani az anyagménnyiségüket az ionoknak 1 mol vegyületben. Azt nem tudom, hogy milyen képlet kellene kijöjjön. A megoldókulcs, amit kaptam hozzá, nem vezeti le, csupán leírja az eredményt: 4:2:10:5. (Gondolom ebben benne kell legyen az OH- ionok anyagmennyisége is.) A problémám az tehát, hogy hogyan tudnám két ismeretlennel kiszámolni az eredményt?
2021. jan. 4. 20:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Én nem értem, hogy hol kapsz két ismeretlent. Holnap utánaszámolok, ha ráér még neked.
2021. jan. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt megköszönöm és bocsánat az értetlenségért.
2021. jan. 4. 23:45
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]

kettes feladat a megoldásban

így sem érthető?

2021. jan. 5. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Rajtam hivatalosan is kifogott... Gondol valamire a feladatkészítő, amire én nem... Idézzük meg együtt D NMR-t ő tuti tud majd segíteni.
2021. jan. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, az 5. válaszban linkelt megoldással érthető vagy megpróbáljam jobban magyarázni?
2021. jan. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem szükséges, köszönöm a segítséget!
2021. jan. 5. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!