"Józsi sétálva óránként 3 km-t halad, és 2 és fél óra alatt ér fel a szomszéd faluba. Ha Józsi óránként 4,5 km-t/15km-t halad, mennyi idő alatt ér oda?

2021. jan. 11. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Számold ki, milyen messze van a falu! Onnan már egyszerű.
2021. jan. 11. 20:28
 2/5 A kérdező kommentje:
De azt hogy kell kiszámolni?😅
2021. jan. 11. 20:32
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Benne van a szövegben. "Óránként 3 km-t" sétál. Akkor két óra alatt mennyit sétál? És két és fél óra alatt?


Ha egy kiló krumpli 100 forint, mennyibe kerül 3 kiló krumpli? Pepitában ugyanez.

2021. jan. 11. 20:50
 4/5 anonim ***** válasza:

v1=3 km/h v2=4,5 km/h

t1=2,5 h v3=15 km/h

v=s/t ==> s=v*t=v1*t1=3*2,5=7,5 km

-------------------------------------

t2=? v2=s/t2 ==> t2=s/v2=7,5/4,5=1,66666667 h=1 h 40 min

t3=? v3=s/t3 ==> t3=s/v3=7,5/15=0,5 h=30 min

2021. jan. 12. 18:25
 5/5 anonim ***** válasza:
2: Van olyan szó a feladványban, amit nem értesz?
2021. jan. 21. 04:47