Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a számitási levezetése...

Tomszi 21 kérdése:

Mi a számitási levezetése ezeknek a feladatoknak?

Figyelt kérdés

A tanáromtól csak ennyit kaptunk, hogy oldjuk meg a feladatot de egyáltalán nem értem a számitási levezetését. Tudna segiteni nekem valaki ?

( (a/2)2+mg2= mo2 mg=20 cm )-- 1.Feladat


(sinγ=mg/mo )-- 2.Feladat


1.feladat:


Mekkora a gúla felszíne és térfogata, ha oldallaphoz tartozó magassága 25 cm ésalapéle 30 cm?EKF derékszögű háromszög.Pitagorasz tétele alapján.


2.feladat:


Mekkora a gúla felszíne és térfogata, ha oldallaphoz tartozó magassága 23 cm ésalaplapja az oldallappal 58°-os sszöget zár be?EKF derékszögű háromszög


2021. jan. 12. 06:43
 1/3 anonymousreview60 ***** válasza:
Ez így értelmetlen. Fuss neki mégegyszer! A legjobb lenne, ha az eredeti feladatkiírást képmegosztóra feltennéd és belinkelnéd.
2021. jan. 12. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az sem mellékes, hogy milyen gúláról van szó, bár valószínűleg négyzet alapú, egyenes gúla.


A lényeg: képzeletben vágjuk félbe a gúlát úgy, hogy a vágás merőleges legyen az alaplapra. Ha ezt a gúlát szétnyitnánk, akkor a vágás helyén egy egyenlő szárú háromszög keletkezne, melynek szárai megegyeznek a gúla lapmagasságaival, ami az első feladatban 25 cm, az alapja pedig a négyzet középvonala, aminek hossza mindig egyenlő a négyzet oldalával, vagyis az most 30 cm. Ennek a háromszögnek a függőleges magassága (alaphoz tartozó magasság) egyben a testmagasság is lesz, így ha ezt meg tudjuk határozni, akkor a testmagasságot is megkapjuk. Ezt egy rakásszor kiszámoltátok már, úgyhogy szerintem nem okoz nagy fejtörést.


Felszín: a testet határoló lapok összterülete. A gúlát 4 egybevágó háromszög és egy négyzet határolja, ezeket nem nehéz kiszámolni és összeadni.

Térfogat: alapterület*testmagasság/3


A másik példánál annyi a változtatás, hogy egy szöget adtak meg. Ez a szög a félbevágással keletkezett háromszög (amit szokás az alaplapra merőleges fősíkmetszetnek hívni) alapján fekvő két szög.

2021. jan. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonymousreview60 ***** válasza:
"Az sem mellékes, hogy milyen gúláról van szó" Ezt már direkt nem írtam.
2021. jan. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!