Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Aki jártas az irodalomban és...

Aki jártas az irodalomban és szeret írni hosszabb terjedelemben, annak a segítségére lenne most szükségem. Valaki segít?

Figyelt kérdés

A következő feladatot kaptuk ma irodalomból:


Madách parafrázis


Most Madách főművének újraírása a feladat magyar történelmi színekkel!!! Használható évszámok pl. 896, 1222, 1301, 1458, 1526, 1552, 1686, 1711, 1848, 1867, 1914, 1920, 1945, 1956, 1989, 2004, 2020


3 oldal a minimum!!! (hiszen ez drámai szöveg, párbeszédek, utasítások)


Tehát tele párbeszédekkel és drámaian, gyakorlatilag újraírni Az ember tragédiáját.

Nagyon köszönöm, aki segít!



2021. jan. 14. 16:16
 1/1 Ödönke21 válasza:
77%

Megírni nem fogom helyetted, de támadt egy ötletem, amit megfontolhatsz.

Először is: ha nem olvastad az alkotást, akkor tedd meg, vagy egyszerűség kedvéért nézd meg az animációs filmet az Ember tragédiájáról és utána nézd meg hozzá "A ház amit Jack épített" c. filmet. Vagy olvasd el Dante Isteni színjátékát.

Ahogy Vergilius kíséri végig a műben Dantét, hasonlóképp kíséri Ádámot Lucifer. Szerintem ebből meglehet az alap koncepciód a szerkezetet illetően.

A sztorihoz keress az aktuális korra vonatkozó nagy kérdést és arra egy választ. Ez kicsit kutakodós, hogy több szemszögből is felfedezd a dolgot, de szerintem megéri, így te is művelődsz kicsit és már is van értelme a feladatnak. E köré már könnyebb lehet párbeszédet alkotni.

Nekem most így hirtelen ennyi jutott eszembe, remélem tudtam segíteni valamennyit.

2021. jan. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!