Hogyan kell kiszámolni a 10^-1?

Az érdekelne, hogy számológépen hogyan kell kiszámolni ha valamit -ra emelünk.

2021. jan. 17. 23:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Vagy egy ^ szimbólumot kell keresned, vagy egy olyat, hogy az x kitevőjében van az y (x az y-odik hatványon).


Mindkét esetben először az alapot kell beütnöd, utána a fenti gombok valamelyikét, végül a kitevőt. Fontos megjegyezni, hogy a legtöbb esetben nem tudja kezelni a számológép a negatív kitevőt a la nature, hanem zárójelezni kell, tehát ezt kell beírnod;


10^(-1)

2021. jan. 18. 00:05
 2/3 anonim ***** válasza:
67%

10^(-1)=1/10=0,1

10^(-2)=1/10²=0,01

Stb.

2021. jan. 18. 07:27
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2021. jan. 18. 16:01