X^4+14X^3+4x-(1225/144)=0


Most nézzük csak a pozitív értékeket:


p.számláló=1,5,7,175,245,1225

p.nevező=1,2,3,4,6,8,12,18,24,36,48,72,144


q=1


Ekkor van egy pár lehetőség.

Csak pozitív értékeket írtam direkt.


X=p/q ugye?


Tehát ha ezeket megvizsgalom akkor valószínűleg találok gyököt. Ha van racionális gyök.????



Illetve 144 osztoinak száma nem stimmel.


Elivileg ha jól tudom a primtenyezos felbontásban levő kitevok számánál egyel nagyobb számot kell szorozni (1+1)-el.


Az pedig (2+1)(1+1)=6

És 13 egész osztoja van.

Ez miért nem stimmel?


2021. jan. 20. 01:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

144=2^4*3^2, ezért a pozitív osztoinak száma: 5*3=15.

1,144

2, 72

3,48

4,36

6,24

12

2021. jan. 20. 01:35
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat!

Kimaradt a 8,18.

2021. jan. 20. 01:39
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Még egyszer bocsánat!

9,16

2021. jan. 20. 01:40
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez miért 5*3 lett?
2021. jan. 20. 01:44
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
(4+1)(2+1)=5*3
2021. jan. 20. 02:17