Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Melyik szám micsoda? (puhatest...

Melyik szám micsoda? (puhatestűek)

Figyelt kérdés

A puhatestűek szervezete általában három testtájra tagolódik: (1.) , (2.) és (3.) . Kívülről jellemzően héj védi a testüket,

amelynek szilárdsága abból adódik, hogy (4.) tartalmaz. Oldalukon található bőrredő a(z) (5.) , ennek mirigysejtjei

termelik a héj anyagát. A puhatestűek légzőszerve a testfal és a(z) (5.) közötti (6.) található. Légzőszervük az élőhelytől

függően (7.) vagy (8.) . A puhatestűeknek (9.) keringési rendszerük van, amelynek részei a(z) (10.) , a belőle kivezető (11.) és a feléje irányuló (12.) . Az erekben keringő testfolyadék, (13.) , az erekből a sejtek közötti térbe jut.

A csigák zsigerzacskója a házzal együtt (14.) , ezért testük nem szimmetrikus. Növényevő vagy (15.) állatok. Jellemző

szervük a szájüregben helyet foglaló (16.) .

A kagylók (17.) élnek, (18.) lélegeznek. Héjuk két részből áll, ez a páros (19.) . Általában helytülő vagy az aljzaton lassan

mozgó állatok. A vízben lebegő (20.) és apró élőlényekből származó táplálékukat (21.) sodorja a szájnyíláshoz. Fejük (22.) .

A fejlábúak gyors mozgású, fejlett idegrendszerű tengeri állatok, (23.) lélegeznek. Életmódját tekintve minden fejlábú

állat (24.) . Mozgékony, (25.) karjaik segítségével ragadják meg zsákmányukat. Szemük fejlett (26.) .



#biológia #puhatestű #megtanultam?
2021. febr. 3. 10:41
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Ugye nem gondolod komolyan? Dolgozatot ne írjak helyetted?
2021. febr. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Ez általános iskolás tananyag.

Rossz a kategória is...


Pár perc google, ha már ennyit nem tudtál magadtól megtanulni.

2021. febr. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ha jól tudom ez az oldal arra való, hoogy kérdéseket tegyünk fel!

Kérlek magyarázd el, hogy lehet rossz a kategória!

És ha nem a kérdésre válaszoltok, akkor egyáltalán nem szükséges kioktatni engem. Köszönöm :D

2021. febr. 3. 14:23
 4/7 A kérdező kommentje:
(Egyébként pedig az én bajom, ha nem tanulom meg, és mivel nem evvel szeretnék foglalkozni, ezért nem fog sok gondom adódni belőle, ha nem tudom, viszont lehet valaki erőfeszítés nélkül is tud segíteni ebben a feladatban)
2021. febr. 3. 14:37
 5/7 anonim ***** válasza:
63%

Úgy volt rossz a kategória, hogy az állatok közé írtad, én rakattam át a házifeladatba.

És ezalatt a röpke 4 óra alatt, már rég felcsaphattad volna a tankönyvet, hogy kikeresd a megoldást, ahelyett, hogy várnád a sült galambot

2021. febr. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
63%
Nem ezzel akarsz foglalkozni ezért nem tanulod meg? Kérlek, állj így minden tantárgyhoz, aztán majd érettségi előtt kelljen összeszedned több évnyi tudást! Sok sikert! :)
2021. febr. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Annyira nem izgatnak a lekezelő válaszaitok, csak azt nem értem, hogy ezt azért írjátok, mert jólesik leszólni a másikat? Ha nem, akkor pedig csak hajrá! (Egyébként pedig, ha jól tudom a biológia nem kötelező érettségi tantárgy, de javíts ki, ha nem így van. :) És ha ennyire érdekel matematikából és fizikából fogok emeltezni, és angolból előrehozott érettségire készülök, de lehet igazatok van és rá kéne még feküdnöm a biológiára is! ;))
2021. febr. 4. 09:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!