Első fokú egyenlet megértése. Ez hogy van?


3x+2=12-2x


Az egyenlet megoldás úgy kezdődik ott, ahol néztem, hogy 2x átkerül a bal oldalra.


De mi történik akkor, ha máshogy kezdem?


Például:


1. A 3x-et teszem át a jobb oldalra.


2. A 12-őt átteszem a bal oldalra.


Ha a fentiekkel kezdem, akkor rossz eredményt kapok? Ez ugyanis a probléma, hogy a pakolgatást nem igazán tudom, hogy csináljam.


2021. febr. 3. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy hogy pakolgatsz, mindig ugyanarra az eredményre jutsz:

1)

3x + 2 = 12 - 2x

5x = 10

x = 2


2)

3x + 2 = 12 - 2x

-10 = -5x (-5 -tel osztasz)

2 = x

2021. febr. 3. 21:55
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :-)
2021. febr. 3. 22:26
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

Általában érdemes a „kisebb x”-et mozgatni, két okból;


-egyrészt ha nem így teszel, akkor a végén negatív számmal kell osztanod, amivel általában sokan nem szeretnek osztani, mivel a negatív számmal való osztásnál külön oda kell figyelni az előjelekre,

-másrészt, ha a fenti probléma ez nálad nincs meg, akkor a későbbiekben, amikor egyenLŐTLENségeket oldasz meg, akkor meg arra kell odafigyelned, hogy negatív számmal való szorzás/osztás esetén a relációsjelet meg kell fordítanod. Ha úgy rendezed az egyenletet, hogy pozitívval kelljen osztanod, akkor ebből nem adódik probléma.

2021. febr. 4. 01:08
 4/5 anonim ***** válasza:
39%
Azért érdemes az egyszerűbb számolásra törekedni, mert azt nehezebb elrontani.
2021. febr. 4. 03:37
 5/5 anonim ***** válasza:
A végső cél az, hogy kifejezd az ismeretlent. Hátha így érthetőbb, hogy mit és miért pakolgatsz.
2021. febr. 5. 02:56