Mekkora maximális forgatónyomaték hat a Föld mágneses mezőjében (B=0,05 mT) arra a kisméretű lapos magnetométerre, amelyben 50A erősségű áram folyik, menetszáma 50, és egy menetének területe 6cm^2?2021. febr. 8. 10:17
1/1 anonim válasza:
Mmax=B·I·A·N=0,05·10⁻³·50·6·10⁻⁴·50=7,5·10⁻⁵ Nm