Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

A következő feladatokat kaptuk házinak, de nem vagyok biztos a megoldásban, és kedden ebből írunk.

1. Egy trapéz oldalainak aránya 4:3:5:6.

Mekkorák a hozzá hasonló trapéz oldalai?

Kerülete:72cm

Leghosszabb oldala: 36cm


2. Egy háromszög oldalai 3,4,6cm. Kerülete 19,5cm. Legrövidebb oldala 10,5cm. Mekkorák a hozzá hasonló háromszög oldalai?


Levezetéssel együtt kérném. Köszönöm



2021. febr. 14. 18:35
 1/7 anonim ***** válasza:

1. a+b+c+d=72 ez a kerület ugye

a=4 egység, b=3 egység, c=5 egység, d=6 egység

4e+3e=5e=6e=18e=72

Ebből 1 egység=4

Így az oldalai 16, 12, 20 és 24cm. (Nem tudom, mi az a 36cm, de szerintem az nem jó)

2. Ez nem stimmel...Hogy lenne már a kerülete 19,5cm ha 3+4+6=13cm? Meg mi az, hogy oldalai 3, 4, 6cm, legrövidebb oldala 10,5cm?

2021. febr. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1)

a. 18x=72 => x=4 => 16, 12, 20, 24

b. 6x=36 => x=6 => 24, 18, 30, 36


2)

a. 13x=19,5 => x=1,5 => 4,5; 6; 9

b. 3x=10,5 => x=3,5 => 10,5; 14; 21

2021. febr. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1-es

Ezek hasonlósági feladatok, ez volt a szöveg hozzá szó szerint így, azért köszi a segítséget

2-es

Köszi a válaszokat, de mind a két feladatnál ki kell számolni először a landát, és azzal kell valahogy számolni

Ha esetleg valaki érti ezt, ne tartsa magában

2021. febr. 14. 20:51
 4/7 A kérdező kommentje:

Így talán egyértelműbb, én is rosszul fogalmaztam meg a kérdést xD


1) Egy háromszög oldalai 3 cm, 4 cm és 6 cm. Mekkorák a hozzá hasonló háromszög oldalai, ha

a) kerülete 19,5 cm

b) legrövidebb oldala10,5 cm?

2) Egy négyszög adott sorrendben vett oldalai úgy aránylanak egymáshoz, mint 4:3:5:6- hoz. Add meg a hasonló négyszög oldalait, ha

a) kerülete 72 cm

b) leghosszabb oldala 36 cm!

2021. febr. 14. 21:18
 5/7 anonim ***** válasza:
60%

#2

Megadtam a megoldást. Annyit kellene tenned, hogy megnézed.

Segíteni csak annak lehet,aki legalább az probléma elméletét megtanulja.

1) Egyedül csak Te fogalmaztal rosszul, nem Te is.

2) Mi az a "landa"?

3) Ha a hasonlóság arányára gondolsz,akkor azt szokták egy görög betűvel jelölni,de az lambda.

4) A hasonlóság arányát minden alfeladatban megadtam,csak x-szel jelöltem.

5) Addig, amíg nem tanulod meg az elméletet,a kerdesedet nyugodtan tartsd magadban.

2021. febr. 15. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Meg ne haragudj, de a mi tanárunk mondta nekünk úgy, hogy LaNda :) köszönöm a kedves hozzászólásod, csak azt az egyet nem tudom, ha érdemi választ nem tudsz nyújtani, mi a francnak kommentelsz. Akkor nagyon rosszul magyaráztad, mert az egész érthetetlen, és totál nem úgy megy ahogy mi szoktuk órán. Igen igen akkor miért nem számolom ki úgy, hát épp emiatt mert ebben már máshogy vannak felépítve az adatok, mint amiket gyakoroltunk. A kerület akkor sem jön ki ha úgy számolom egyébként, bár lehet ez két külön álló feladat egyhez, már csak így tudom elképzelni. Nem tudom mivel szolgáltam rá erre a marha kedves reakcióra, de akkor csak nyugodtan. Amíg te nem tudsz normálisan segítséget nyújtani, a válaszod tartsd magadban <3
2021. febr. 15. 07:21
 7/7 anonim ***** válasza:

#1

Szerintem teljesen érthető a #2 megoldása, azt hogy ti hogy csináljátok órán, nyilván nem tudhatja, de én is ez alapján a logika alapján csinálnám meg ezt a fajta feladatot. Olyan pedig nincs, hogy landa, vagy félrehallottad a tanárt, vagy nem ért a matekhoz, lambdával jelölik az arányt (valóban lehet landának hallani, de tisztázzuk: az lambda).

2021. febr. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!