Oldd meg az alábbi egyenleteket?


a) x6−9x3+8=0

b) 4x5−9x4−63x3=0

c) x9−7x6−8x3=0



2021. febr. 17. 17:33
 1/3 A kérdező kommentje:
Csak így engedte kiírni, nem kérek trollokat... :P
2021. febr. 17. 17:34
 2/3 Baluba ***** válasza:
100%

Az elsőben y=x^3 helyettesítés után y-ban másodfokú lesz.


A másodikban kiemelsz x^3-t, a maradék másodfokú lesz.


A harmadikban kiemelsz x^3-t, majd y=x^3 helyettesítést alkalmazol.

2021. febr. 17. 17:48
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. febr. 18. 11:22