Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szent Margit legendájában mi...

Szent Margit legendájában mi bizonyítja Margit önsanyargatását, önként vállalt szenvedését?

Figyelt kérdés
Szent Margit legendájában mi bizonyítja Margit önsanyargatását, önként vállalt szenvedését?
2021. febr. 19. 11:40
 1/2 anonim ***** válasza:

A nagyvilág előtt kétszer bizonyította, hogy önszántából vállalja sorsát: apja kétszer is felkereste őt, hogy férjhez adja – Róma áldásával -, de Margit mindkétszer határozottan nemet mondott.


Oly komolyan gondolta, hogy már az öncsonkítás gondolata is felmerült benne, hogy elkerülje a további próbálkozásokat, illetve egyértelművé tette: inkább választja a halált.


Annyira bánthatnak engemet az én szüleim e házassággal, hogy elmetszem én magamnak az én orromat ajakammal együtt


– mondta rendfőnökének. Édesanyjának pedig:



Azt akarom, hogy minekelőtte engemet adnátok házasságra, hogy annak előtte az én testemet elmetéljétek foltonként, hogynem mint én az én hitemet megszegném, melyet én fogadtam Krisztusnak, és annak előtte inkább szenvedek minden átkot, hogynem az én fogadásomat megszegném.

2021. febr. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2021. febr. 19. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!