Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Levegővel és a vízgőz tartalmá...

Levegővel és a vízgőz tartalmával kapcsolatos földrajz kérdések. Ti tudtok válaszolni rájuk?

Figyelt kérdés

1. A 0 méter magasságból elinduló, 10 °C-os, 5 g/m³ vízgőztartalmú levegő egy 2000 méter magas hegyen kel át. Válaszolj a kérdésekre!

a) Hány °C-on lesz a levegő telített?

b) Hány méter magasságban éri el a felszálló levegő a telítettséget?

c) Hány °C-os lesz a levegő 2000 m magasságban?

d) Hány °C-os lesz a leszálló levegő 1000 m magasságban?

e) Hány °C-os lesz a leszálló levegő a hegy lábánál?

2. A Csendes-óceán felől érkező 25°C-os, 17 g/m3 vízgőztartalmú levegő átkel az Andok egy 6310 m magas csúcsán, majd egy 2850 m magas fennsíkra ereszkedik le.

a) Hány méter magasan éri el a levegő a harmatpontot?

b) Mennyi lesz itt a levegő hőmérséklete?

c) Milyen magasságtól hullik hó?

d) Mennyi lesz a levegő hőmérséklete a hegycsúcson?

e) Mennyi lesz a levegő hőmérséklete fennsíkon?

3. A Judeai-hegyeket a Földközi-tenger felől 20°C-os meleg levegő éri el, amely 13 g/m3 vízgőzt tartalmaz.

a) Mennyi a levegő relatív vízgőztartalma a hegység nyugati lábánál?

b) Hány méter magasan és milyen hőmérsékleten lesz a levegő felemelkedésekor telített?

c) Hány °C lesz a levegő hőmérséklete 900 méter tengerszint feletti magasságban?

d) A hegység keleti lábánál milyen lesz a levegő hőmérséklete?

Minden választ megköszönök!!


2021. febr. 21. 20:38
 1/4 anonim ***** válasza:
www.google.hu
2021. febr. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rákerestem mielott kiirtam a kerdest es semmi nincs fennt rola🙃 ertelmes valasz nem megy?😩
2021. febr. 23. 22:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja, látom nagyon rákerestél. Egyből a második találat egy ugyanilyen típusú feladat más adatokkal.


[link]

2021. febr. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönom, nekem ezt tényleg nem adta ki, bár ez alapján sem tudom megcsinálni
2021. febr. 26. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!