Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy kell megcsinálni ezeket...

Hogy kell megcsinálni ezeket a kémia és fizika feladatokat?

Figyelt kérdés

Valaki tudja ezeknek a fizika és kémia feladatoknak a megoldását?

1. feladat: 0,60g nátrium-hidroxidból 500g oldatot készítünk. Adja meg az oldat tömegszázalékos összetételét!

2. A 20,0 tömegszázalékos kénsav-oldat sűrűsége 1,140g/cm3. Az oldat térfogata 2500 cm3. Mekkora az oldat anyagmennyiség koncentrációja (mol/dm3)?

3. 2 dm3 37 tömegszázalékos oldatnak mennyi a tömegkoncentrációja illetve anyagmennyiségkoncentrációja? A 37 tömeg%-os oldat sűrűsége=1,180g/cm3



Egy kezdetben allo, 20 kg tomegu testet vizszintes talajon 110 N nagysagu vizszintes

irányu erovel huzunk. A talaj es a test kozott a csuszasi surlodasi tenyezo 0,4.

a) Mekkora a test gyorsulasa?

b) Mekkora sebessegre gyorsul fel és mekkora utat tesz meg a test 4 másodperc alatt?

Egy testet vizszintes talajon 54 " sebesseggel ellokunk. A test es a talaj kozött a

csuszási surlódási egyuttható 0,3.

Mekkora ut megtetele utan all meg a test?

Egy 800 - rugoallandoju rugora 4 kg tomegu testet akasztunk. Mekkora lesz a rugo

megnyulasa, ha

a) a rugó és a test rendszere nyugalomban van?

b) a rugo és a test rendszere 2,5 -2 gyorsulassal lefele mozog?


Előre is köszönöm, ha valaki tudna segíteni!☺️🥺



2021. febr. 22. 06:33
 1/5 anonim ***** válasza:
59%
Buktad! Nem fortniteozni kellett volna tegnap egész nap, hanem házifeladatot csinálni! Lefogadom ráértél volna felhívni bármelyik osztálytársad, akivel közösen nekiülhettetek volna, de nem, te itt kuncsorogsz hétfő reggel fél hétkor a házifeladatoddal,ami egy oldal!
2021. febr. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A fortnitról pont annyit tudok, hogy kell hozzá egy számítógép. Még életemben nem játszottam vele, sőt, senkit nem is láttam játszani vele.

A házim pedig azért nincs kész, mivel tegnap nem volt áram, ezáltal internet se. Online oktatás alatt pedig elég nehéz e nélkül a kettő nélkül bármit is csinálni.

Hidd el, én se ezt akartam csinálni hétfőn reggel fél hétkor, de így jártam. Amúgy sem az volt a kérdésben, hogy kérlek ismeretlenül ócsárolj, hanem ha tudsz, kérlek segíts.

Köszönöm ezt az építő jellegű kritikát, enélkül igazán sivár lett volna a napom☺️

2021. febr. 22. 09:11
 3/5 anonim ***** válasza:
29%
Már bocs, de a házifeladatodat nem tegnap kaptad meg! Az ott volt a gépeden már pénteken! Alap, hogy kiírom papírra, vagy kinyomtatom, mert fontos adat! Cloud-noob vagy talán? Azok annyira barmok, hogy nem készítenek fizikai másolatot egy fontos adathalmazról! Meg ugye a telefon nem árammal megy, van mobilnet is, szóval hagyjuk a mellédumálást! Látod, hogy mindenki hogy sorbanáll, hogy segítsen! Nem furcsállod, hogy senki sem ad választ? Mert tudják, hogy linkelsz! Egész hétvégén fps-eztél, meg chateltél, most meg kellett volna a házifeladat -ingyen és azonnal!
2021. febr. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Azt se tudom, hogy mi az a fps😂

Ha a válaszaid hasznosnak nem is mondhatók, de legalább röhöghetek egy jót

2021. febr. 22. 11:48
 5/5 A kérdező kommentje:

És nem mondtam, hogy azonnal kell.

Nem kell osztani az észt, a végén neked nem marad.

Szenteskedni se kell, ne mind, hogy te soha nem hagytál valamit az utolsó pillanatra, aztán valami áthúzta a számításaidat. Aki ezt mondja az hazudik.

Köszönöm, hogy szántál az értékes idődből ennyit egy olyan link alakra, mint én! Leköteleztél😊

2021. febr. 22. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!