Heló. Nem értem ezt a feladatot, valaki tudna segíteni benne?

Egy tó alján a nyomás 2,5-szer akkora mint a felszínen. Mekkora lesz a tó aljáról felszálló 1,2 köbcentiméter térfogatú buborék térfogata a tó felszínén? Ha a fenti buborék gömb alakú, mekkora lesz az átmérője a tó felszínén?


2021. febr. 23. 13:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Boyle-Mariotte-törvénye (izoterm állapotváltozást feltételezve):


p1*V1 = p2*V2


Ha p1 a tó felszínén lévő nyomás, akkor p2 a vízmélyi, amiről tudjuk, hogy előbbi 2,5-szerese, tehát p2=p1*2,5. A kezdeti térfogat V2, ami 1,2 cm^3, tehát:


p1*V1 = (p1*2,5)*1,2, itt már csak V1 marad az ismeretlen.


Innen be tudod fejezni?

2021. febr. 23. 13:33