1. Számítsd ki a KÖR kerületét és területét, ha az átmérője 6 cm!

2. Számítsd ki az 10 cm sugarú kör 90 fokos nagyságú középponti szögéhez tartozó körcikk

területét és a körív hosszát!

3. Hány cm^3

a kocka térfogata, ha a felszíne 24 cm^2

?

4. Mekkora az egyenes körhenger felszíne és térfogata ha alapkörének sugara 8 cm, magassága

12 cm?


Ha tudod kérlek segíts!

Előre is köszi!


2021. febr. 25. 10:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire hülye nem lehetsz, ne is haragudj. Kifejtenéd konkrétan, miért nem tudod megoldani? (A lustaságon kívül.)
2021. febr. 25. 10:27
 2/8 anonim ***** válasza:

1, T=6^2*pi=113,1 cm^2

K=2*6*pi=37,7 cm

2,A teljes kör T=100pi, K=20pi

Ami nekünk kell az ezeknek a negyede. Mert 360/90=4. Vagyis T=78,5 cm^2 K=15,7 cm

2021. febr. 25. 10:28
 3/8 anonim ***** válasza:

1. A kör kerületének és területének képletéhez a kör sugarát kell ismerni, amit az átmérőből könnyen ki tudsz számolni, onnan már csak behelyettesítés.

2. Kiszámolod ugyanezen a módon a teljes körívet (a kör kerületét), majd egyenes arányossággal megkapod a választ.

3. A kocka felszínéből ki tudod számolni, hogy egy lapjának mi a területe, abból, hogy mekkora egy éle. Innentől gyerekjáték a térfogat meghatározása.

4. Felszínnél kiszámolod az alaplapoknak és a palástnak a területét, összeadod, térfogatnál pedig az alaplap területét megszorzod a magassággal.

2021. febr. 25. 10:30
 4/8 anonim ***** válasza:

3) 6*a^2=24 => a= ... => V=a^2


4) [link]

Helyettesíts be e képletekbe!

2021. febr. 25. 10:32
 5/8 anonim ***** válasza:

3) A=6a^2=24 => a=2

V= a^3=2^3=8cm^3

4) V=8^2*pi*12=2412,7 cm^3

A=2pi*8*(8+12)=1005,3 cm^2

2021. febr. 25. 10:35
 6/8 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Bocsanat az elso feladat:

T= 3^2*pi=28,3 cm^2

K= 2*3*pi= 18,8 cm

2021. febr. 25. 10:37
 7/8 anonim ***** válasza:

2) A 90° a 360°-nak hányad része?

Akkor a körcikk területe a kör területének ...

Akkor a körív hossza a kör kerületének ...

2021. febr. 25. 10:49
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

A 4-es feladattal még mindig nem vagyok kibékülve

2021. febr. 25. 18:47