1; Egy háromszög belső szögeinek aránya 2:5:11. Hány fokosak szögei? Mekkorák a háromszög oldalai, ha a legkisebb oldal 6,2cm?


2; Egy 10cm sugarú kört elmetszettünk egy egyenessel. (Nem "középen", hanem "a széléhez közel"!) Ha a körívvel alkotott metszéspontokat összekötjük a kör középpontjával, akkor egy 76 fokos középponti szögű körcikket kapunk. a; Milyen messze van egymástól a két metszéspont?


b; Mekkora a területe a sugarak és az egyenes által közbezárt háromszögnek?


3; Egy egyenlő szárú háromszög szárai 12 cm hosszúak, területe 60cm2.


a; Mekkora a szárak által bezárt szög?

b; Milyen hosszú az alap?


2021. febr. 25. 18:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1)

2x+5x+11x=180°

18x=180°

x=10° => 20°, 50°, 110°


[link]

b/6,2=sin50°/sin20° => b= ...

...

2021. febr. 25. 18:57
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

2)

a)(h/2)/10=sin38° => h= ...


b)T=10*10*sin76°/2

2021. febr. 25. 19:00
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

3)

60=12*m/2 => m= ...


a) sin(alfa)=m/12 => alfa= ...


b) cos(alfa/2)=m/a => a= ...

2021. febr. 25. 19:04
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2021. febr. 25. 19:12