Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Assisi Szent Ferenc: Naphimnus...

Assisi Szent Ferenc: Naphimnusz verselemzésben kaphatnék segítséget?

Figyelt kérdés

Sziasztok, általános iskolából eredendő hiányos irodalom oktatás (hol volt irodalom tanárunk, hol a biosz tanár magyarázott) miatt kérem a segítségetek, mert nem megy a verselemzés.


Assisi Szent ferenc: Naphimnusz


1.Kiket szólít meg a beszélő közvetlenül a versben? Milyen metaforákkal fejezi ki a köztük lévő viszonyt?


2.Milyen azonosság és milyen különbség figyelhető meg a vers első és utolsó strófája között?


3.A kor gondolkodásmódjára az anyagi világtól való elvonatkoztatás jellemző. A himnusz gondolkodásmódja hogyan mutat túl ezen a szemléleten?


4.Mi jellemzi a vers ritmusát (szótagszám, rímek)?


5.Mit nevezünk himnusznak?



#irodalom #verselemzés #Assisi Szent Ferenc #Naphimnusz #Assisi Szent Ferenc: Naphimnusz
2021. febr. 27. 18:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Azt ugye tudod, hogy az 5 feltett kérdésből 2-3-t minimum meg lehet válaszolni úgy, hogy ránézel a műre, és esetleg egy summázatot elolvasol? Talán ha 1 átfogó kérdés van benne...


Mi nem megy ezek közül, mi okoz gondot?

2021. febr. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
anonim, igazából a 2. és 4. kérdéssel van problémám a többit megtudtam válaszolni, csak így írtam ki, hátha ha valaki válaszol a többi kérdésre is akkor lehet olyat mond amivel ki tudom egészíteni
2021. febr. 27. 19:07
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]

ebben benne van ami kell

2021. febr. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!