Mi a megoldása ezeknek a feladatoknak?


3, Andris a százalékszámítás-dolgozatra készül. Megoldotta a feladatgyűjtemény összes idevágó példáját. A végeredmények ellenőrzésekor megállapította, hogy a feladatok 80%-át, szám szerint 32 darabot helyesen oldott meg. Hány feladatot oldott meg András?


2, Egy 50.000 Ft-os termék árát kedden 20%-kal emelték. Csütörtökön újabb árváltozás történt: 20%-os leárazás. Számítsuk ki a termék pénteki árát. Számítsuk ki a pénteki árát akkor is, ha a két 20%-os árváltozás fordított sorrendű. először történik a leárazás, aztán az emelés.


Köszönöm!



2021. márc. 1. 14:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez általános iskola. Még jó, hogy csak 16 év felett lehet regisztrálni.

3.

Ha 80% = 32, akkor mennyi 1%? És akkor mennyi 100%?

.

2.

50 000 * 1,2 * 0,8 = ?

Fordított sorrendnél:

50 000 * 0,8 * 1,2 = ?

2021. márc. 1. 14:22
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

32......80%

x.......100%


x = 100*32/80=40

2021. márc. 1. 14:22
 3/5 A kérdező kommentje:
Kedves Első válaszoló! Egyáltalán honnan tudod hogy ez kinek kell, vagy mi állhat-e mögött? Egyébként is, fel tettem egy kérdést, ha zavar ne nézd meg, ne válaszolj rá. És igen tudod a mai tinédzserek egyik fele elzülött, a másik fele meg fel van mentve matematikából a személyes problémái miatt! Nem értem, ha én nem bántok senkit, engem miért kell? Neked is lehetnek gyengeségeid, akkor mutogassak rád ujjal? Hidd el, én nem tenném.
2021. márc. 1. 14:35
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
2021. márc. 1. 16:01
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedd: 60 000 Ft

Csütörtök: 48 000 Ft

Péntek: gondolom 48 000 Ft

Fordítva: akkor is 48 000 Ft

2021. márc. 1. 16:06