Mekkora az a szög,amely a)a mellékszögének a hetedrésze b)a társszögével egyenlő a)váltószögével együtt 128 fokot tesz ki. Mi a megoldás ?


2021. márc. 1. 20:10
 1/1 anonim ***** válasza:

a) x+7x=90°


b) x+x=180°


c) x+x=128°

2021. márc. 1. 20:25