Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nem értem a kémia házit....

Nem értem a kémia házit. Valaki segítene?

Figyelt kérdés
Rajzold le a CaCl2 oldódását vízben és pár mondattal jellemezd az egyes lépéseket!
2021. márc. 3. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Ionos vegyületről van szó. Az ionokat hidrátburok (vízmolekulák) fogják körbevenni, az éppen ellentétes töltésű részükkel. (Ugye a vízmolekula dipólusos, ahol a hidrogének vannak ott elektronban szegény, vagyis pozitív, ahol az oxigén atom van, ott elektronban gazdag, vagyis negatív töltésű)


Lépések:

1. a rácspontokból kiszakadnak az ionok, felszakadnak a rácsösszetartó erők

2. az ionokat vízmolekulák veszik körbe úgy, ahogy fentebb leírtam.

2021. márc. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És lenne alkalom hogy ezt nekem leírja vagy rajzolja privátban? Nagyon fontos lenne!!!
2021. márc. 4. 14:35
 3/5 A kérdező kommentje:
Vagy nekem itt is jo csak vagy valami linket hogy megtaláljam hogy kell lerajzolni
2021. márc. 4. 14:40
 4/5 anonim ***** válasza:
Elmondtam mit kell lerajzolni, sajnálom hogyha egy rácsot ionokkal meg egy-két vízmolekulát nem tudsz lerajzolni.
2021. márc. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jó köszönöm a választ nagyon sokat segített.!!!
2021. márc. 4. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!