Egy egyenes körkúp felszíne 314 cm2, a kúp alkotójának és az alapkör sugarának összege 20 cm. Számítsd ki a kúp térfogatát?

Valaki tudna segíteni?

2021. márc. 5. 16:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Kúp felszíne: pi*r^2 + r*pi*a = 314 (cm^2)

A sugár és az alkotó összege: r+a = 20 (cm)


A két egyenletnek egyszerre kell teljesülnie, tehát egyenletrendszert alkotnak, amit könnyen ki lehet számolni.

2021. márc. 5. 16:43
 2/2 anonim ***** válasza:
314 cm2. Ennek már szaga van.
2021. márc. 5. 18:37