HELP mert nagyon nem értem,kérlek szépen titeket?


Mekkora annak a testnek a sűrűsége, amelyik térfogatának a 80%-a merül el

a 0,9 g/cm 3 sűrűségű olajban?


köszi előre is <3



2021. márc. 6. 15:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

0,9*0,8*V=x*V

x=0,8*0,9=0,72

2021. márc. 6. 15:12
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépeen <3 :DD
2021. márc. 6. 15:18
 3/3 anonymousreview60 ***** válasza:

#1:+1

Az úszó test tömege (súlya) egyenlő

az úszó test bemerülő térfogatával egyenlő térfogatú folyadék tömegével (súlyával).

2021. márc. 6. 21:20