Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki légyszi segítene...

Valaki légyszi segítene infóból Pythonból?

Figyelt kérdés

Nagyon nem értem, de a tanár folyton adja a feladatokat és nem magyaráz semmit. Valaki tudna légyszi segíteni?


1.)Kérjünk be jelszót a felhasználótól és hasonlítsuk össze, a programban tárolttal! Ha a felhasználó eltalálta a jelszót, írjuk ki, hogy ,,Helyes jelszó" különben ,,Hozzáférés megtagad"


2.)Kérjünk be két számot a felhasználótól! Írjuk ki a nagyobbat!



2021. márc. 24. 15:27
 1/7 A kérdező kommentje:

Bocsi egy lemaradt

3) Állítsunk elő két véletlen számot, és kérdezzük meg a felhasználótól az összegüket! Ha helyesen válaszol, dicsérjük meg!

2021. márc. 24. 15:29
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Bekérés: input

Kiíratás: print

Egésszé alakítás: int

Lebegőpontossá alakítás: float

Egyenlőségvizsgálat: ==

Összeadás: +

Véletlenszámok: random modul, random.randint

2021. márc. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszii:)
2021. márc. 24. 16:26
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

1.Feladat

password = "Jelszó1234"

USER = input("Jelszó: ")

if USER == password:

print("Helyes jelszó")

else:

print("Hozzáférés megtagad")



2.Feladat

a = int(input("Első szám: "))

b = int(input("Második szám: "))

if a > b:

print(a)

elif b > a:

print(b)



3.Feladat

from random import *

a = randrange(100)

b = randrange(100)

c = a + b

print(a, "+", b, "= ?")

USER = int(input("Mennyi az összegük?: "))

if USER == c:

print("Gratulálok eltaláltad!")



Esetleg ha elakadnál itt megnézheted mit rontottál el :)

2021. márc. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm:DD
2021. márc. 24. 17:14
 6/7 anonim válasza:
100%
2/5 válasza nagyon jó!, de előtte a kérdezőnek hasonlóképpen kéne fölállítania, az elméletet, mert ha ezeket nem érti hiába a kész program. Sokszor elgondolkodom, ma már az órákon programozás elmélet nincs, egyből durr bele használjuk a programozási nyelvet?
2021. márc. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
#6 Ebben igazad :D viszont én mindig úgy gyakoroltam hogy először megnéztem ilyen hasonló programokat majd átnéztem hogy melyik része, esetleg melyik funkciója nem világos majd megnéztem ezen az oldalon --> [link] vagy pedig könyvekből ahol viszont direkt mutatta meg hamarabb az adott programot mint a magyarázatot, hogy feltudd mérni mit tudsz jelenleg és mit nem (bár ez nem mindegyik könyvben fordult elő). Abban viszont igazad van hogy amíg a kérdező nem "gondolkozik" csak ctrl + c meg ctrl + v-t használ addig nem fog semmit sem tudni. ui.: A program alá direkt írtam hogyha elakadna esetleg nem működne a programja akkor ott meg tudja nézni.
2021. márc. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!