Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az én születésnapomon melyik...

Az én születésnapomon melyik irányában volt látható a Nap? ÁPR.9. (Kos)

Figyelt kérdés
Fizikából kaptunk egy ilyen feladatot, de nem értem mit jelent, hogy “melyik irányában volt látható a Nap”. Ráadásul április 9-én. Valami köze van a csillagképekhez, tudom, mivel most ez a témakör. Az én csillagjegyem a Kos. Mi a megoldás?

2021. márc. 30. 09:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Keress valami ilyesmit. Szerintem (nem biztos) az évszám szinte mindegy.
2021. márc. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2021. márc. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Várj, lőttem egy jobbat:

[link]

2021. márc. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A kos csillagkép irányában. Amúgy reggel kelet felé, este nyugat felé. :)

Amúgy én sem értem, milyen választ kell erre adni. Te tudod, milyen tananyaghoz kapcsolódik, miről volt szó előtte.

2021. márc. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Valószínű így akart szólni a kérdés: melyik csillagkép irányában volt látható a Nap?
2021. márc. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát jó... még mindig nem teljesen értem, de végülis úgysem jegyre megy. Azért még köszi!
2021. márc. 30. 10:47
 7/12 anonim ***** válasza:

A "kos" is benne volt a kérdésben? Remélem nem ez kell a válaszhoz:

[link]

2021. márc. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Farkas999 ***** válasza:
Keleti, déli, nyugati irányokból látható minden napon, ha nem felhős az ég
2021. márc. 31. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Irányról itt értelemszerűen csak olyasmihez viszonyítva van értelme beszélni, amely a Naphoz képest egyfajta abszolút vonatkoztatási rendszert ad. Ez pedig az állócsillagok rendszere, amelyeknek a tőlünk megfigyelhető az iránya egy emberöltő alatt érdemben nem változik. Ehhez képest a Nap április 9-én a Kos csillagképben van (ezért is van ilyenkor a Kos csillagjegye).
2021. márc. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%

#9: "Ehhez képest a Nap április 9-én a Kos csillagképben van (ezért is van ilyenkor a Kos csillagjegye)."

Ez nem igaz.

Az égi csillagképek csak ihlették anno a horoszkópok csillagjegyeit. A sorrendjük egyezik, de könnyű belátni, hogy míg a csillagjegyek mind 30 napos időszakot tesznek ki, addig a csillagképek mind eltérő hosszúságban terülnek el az égen, ezért a Nap az éves útja során különböző hosszúságú időszakokat tölt el bennük (pl. a Skorpióban csak egy hetet, a Szűzben meg 45 napot!).

Ez már önmagában is kizárja, hogy az év minden napján szimplán egyenlőségjelet lehessen tenni az aktuális csillagjegy és az aktuális csillagkép közé. Sőt! Valójában csak az év kb 50 napján esik egybe a kettő.

És ezt az évezredek során még tovább torzítja a precesszió nevű jelenség, ami miatt a Nap folyamatosan "marad le". Ezért jár április 9-én most még csak a Halakban (nem a Kosban), és csúszik majd egy idő múlva vissza a Vízöntőbe, majd a Bakba, és így tovább, míg kb 26000 év alatt körbeérve ismét megérkezik majd a Kosba.

2021. márc. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!