Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki aki látta a Kőszívű...

Killer B kérdése:

Valaki aki látta a Kőszívű ember fiai c. filmet könyörgöm segítsen?

Figyelt kérdés

Egy A4-es lapot kell írni, de már a feladat értelmezésénél elakadtam a megvalósításról már ne is beszéljünk. A feladat a következő: Jellemábrázolás A kőszívű ember fiai c. regényben ill. megfilmesített változatában



VÁLASSZ KI EGY SZEREPLŐT és vele kapcsolatban



-gyűjts olyan látványelemeket a filmből, melyek a jellemábrázolást elmélyítik, erősítik (pl. Richárd ábrázolása a kolostori jelenetben, illetve a film végi váratlan megjelenése a Plankenhorst-házban, Jenő a katonai bíróság előtt stb.)!Milyen filmes formanyelvi eszközökkel (kameraállás, képkivágás, fények, zenék stb.) hangsúlyozza a karakterjegyeket a film? A romantikus ellentételezésre is sok példával szolgál a mű: a nagyon jókkal szemben nagyon gonoszok állnak. Gyűjthetsz a választottaddal kapcsolatban erre is példákat!


-Jókai hősei összetett figurák. Gondoljunk az anyára, aki nem hajtja végre férje végakaratát, s noha elkötelezett tettei helyességét illetően, de hitvesi vétsége miatt súlyos gyötrelmektől szenved. Keress példákat az árnyalt ábrázolásra, amikor a hős gyengeségeit is látjuk! A közismert vég (a szabadságharc bukása) mennyiben befolyásolja ezt a fajta hősformálást?


Ha valaki tudna nekem segíteni talán meg is írná azért örök hálám lenne. Ma éjfélig kell és könyörgöm valaki segítsen.



2021. márc. 31. 14:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tele van a net olvasónaplókkal, elemzésekkel, jellemzesekkel! Guglizz rá!
2021. márc. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Ne könyörögj, az olyan szánalmas. Nézd meg a filmet, van még rá idő.
2021. márc. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kettes segítséget kértem nem rosszindulatú megjegyzéseket, ha te kiválóan tudsz ilyet írni akkor hallgatlak, de ha nem akkor befoghatod a pofádat. Amúgy a filmet már megnéztem és a könyvet is olvastam, de ha nem tudom megcsinálni a feladatot akkor ezek mind szart sem érnek.
2021. márc. 31. 15:56
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyes köszönöm a segítséget már rájuk kerestem, de sajna nincs olyan ami nekem kéne.
2021. márc. 31. 15:57
 5/8 krwkco ***** válasza:
70%

#4

"Egyes köszönöm a segítséget már rájuk kerestem, de sajna nincs olyan ami nekem kéne."


Az én tanácsom: Ne légy maximalista, válassz egy olyan megoldást, ami megfelel a képességeidnek.

1. googlizz rá erre: Jellemábrázolás A kőszívű ember fiai c.

2. Nyisd meg az összes találatot az első lapon

3. Nézd meg, melyik szereplő neve fordul elő legtöbbször. Ő a Te embered.

4. Ismételd meg a keresést, de tedd hozzá a szerplő nevét is. Copy-zz ki egy-egy mondatot minden találatból.

5. Haladó szint: Ha valamelyik találathoz van kép is nézd azokat a filmes eszközöket, amikről a kérdés ír.

6. Válassz akkora betűméretet, hogy a szöveg kitöltse az A4-es oldalt. (Ez fontos!)

7. Ráérsz este 11-kor nekilátni, addig várjál, hátha megírja valaki helyetted.

És ne légy telhetetlen. Ha már görbül, akkor jó.

2021. márc. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget így biztos menni fog csak kicsit kétségbe voltam esve mégegyszer köszönöm
2021. márc. 31. 16:40
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
Mondjuk nem az utolsó pillanatban kéne elkezdeni a házi feladatot. Gondolom nem ma lett feladva, hanem hetekkel korábban.
2021. márc. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jobb később mint soha
2021. márc. 31. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!