Cosinus, sinus, tangens, cotangens... Mikor melyiket kell alkalmazni, és miért?

Figyelt kérdés

Van egy feladat. Meg van a megoldás is, de egyszerűen nem értem, miért pont a tangens-et kellett alkalmazni. A "b" oldalt kellett kiszámolni. Viszont én azt hittem, hogy akkor a sinus függvényt kell most alkalmazni, mert hogy abba "nincs" benne a "b". (Úgy értem az a/c. És a két betű közül egyik sem a "b".)

Egyszerűen nem értem, honnan tudom, mikor melyiket kell alkalmazni. Valaki tudna segíteni? :(



2021. ápr. 10. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

:O

Egy szög szinusza a szöggel szembeni befogó és az átfogó hányadosa

Egy szög koszinusza a szög melletti oldal és az átfogó hányadosa.

Egy szög tangense a szöggel szembeni oldal és a szög melletti oldal hányadosa

2021. ápr. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:
100%

Mindenképp azt javaslom, hogy felejtsd el az "betűs" tanulást (tehát, hogy b/c, a/c), mert ez csak zavart okoz a feladatmegoldásban. Elsőként tanuld meg a szögfüggvények "hivatalos" definícióit úgy, ahogy első írta:


Minden derékszögű háromszögben...

sin alfa= szöggel szemközti befogó / átfogó

cos alfa = szög melletti befogó / átfogó

tg alfa = szöggel szemközti befogó / szög melletti befogó

ctg alfa = szög melletti befogó / szöggel szemközti befogó.


A feladat megoldása során tedd a tolladat abba a hegyesszögbe, amelyikkel dolgozol és ahhoz képest oszd le a szerepeket (ki az átfogó? ki a szemközti befogó? ki a melletti befogó?). A szereposztás után azt a szögfüggvényt válaszd, amelyik összehangolja az egyik ismert oldalt és a keresett oldalt.

2021. ápr. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat!
2021. ápr. 10. 18:03
 4/4 anonim ***** válasza:

Az is segíthet, hogy a "co" kezdett mindig a szög mellől kezdődik, a "szinusz" befejezés esetén pedig a nevezőben az átfogó van.


Ezáltal pedig a koszinusz a szög melletti két oldal hányadosa.

2021. ápr. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!