Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi különbség a past simple és...

Mi különbség a past simple és a past continuous között? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Átnéztem a szabályait, de amikor egy a kettőt összehasonlító feladathoz érek mindig belekavarodok..

Szóval a past simple-t akkor használjuk amikor olyan cselekvésről beszélünk, ami a múltban történt és már be is fejeződött. Tehát pl. az a mondat, hogy : At midnight, i was doing my homework.

Ez a múltban történt, és már be is fejeződött. Akkor miért használunk past continuoust?

A másik kérdésem, hogy akkor használunk past continuoust, amikor egy időpont pontosan meg van adva (pl.08.00-kor) a past simple-t pedig akkor amikor nincs megadva pontosan az idő hanem annyi hogy pl last month?



2021. ápr. 12. 05:47
 1/3 anonim ***** válasza:
22%

huh

A mondat amit írtál past simple-ben van.

Szerintem mindkettőnknek könnyebb lesz, ha még egyszer elolvasod ami a tankönyvben van, aztán kiírod megint a kérdést. :D

2021. ápr. 12. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A fő különbség az, hogy hogyan tekintesz a cselekvésre: az adott pillanatban folyamatban lévőnek (függetlenül attól, mikor kezdődött és meddig fog tartani), vagy egészében megtörténtnek. Pl.:


At 10am I was walking to the park. - 10-kor a parkba sétáltam. (úton voltam a park felé, még nem értem oda)

At 10am I walked to the park. - 10-kor elsétáltam a parkba. (10-kor elindultam és valamikor oda is értem)

Figyeld meg a különbséget a két magyar ige jelntése között: sétál, elsétál. A kettő nem felcserélhető a két magyar mondatban sem. Ezt a kölönbséget mi igekötővel fejezzük ki, az angol meg Continuous ill. Simple-lel.

2021. ápr. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ajánlom ezt a két linket, szerintem segít a megértésben.

past simple:

[link]

past continuous:

[link]

2021. ápr. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!