Elmagyarázz/megoldja valaki ezt nekem?


A következő lenne a feladat: Adott A (4,-6) és B (-3,5)

Adja meg az AB vektort!


Adott az AB vektor (4,-6) adja meg a vektor hosszát!



2021. ápr. 14. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 14. 14:07
 2/5 anonim ***** válasza:

1. A vektorok skaláris szorzatát kellene megtanulni. AB = |A|*|B|*cosφ

A vektorok hosszát Pithagorasz-tétellel tudod kiszámolni. A tengelyekkel bezárt szögüket szögfüggvényekkel tudod meghatározni.

2. Pithagorasz-tétel.

2021. ápr. 14. 14:12
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

AB vektor (-3-4; 5-(-6))=(-7; 11)


|AB|=sqrt(4^2+(-6)^2)=sqrt(52)=2*sqrt(13)

2021. ápr. 14. 14:19
 4/5 Wadmalac ***** válasza:
100%

"1. A vektorok skaláris szorzatát kellene megtanulni. AB = |A|*|B|*cosφ"


Szerintem itt simán a két vektor végpontjait összekötő vektorról van szó, az meg csak koordináta-kivonás.

x: Bx-Ax

y: By-Ay

2021. ápr. 14. 14:20
 5/5 Wadmalac ***** válasza:
100%
#3: ezzazz.
2021. ápr. 14. 14:21