Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Van egy fizikai házi feladatom...

Van egy fizikai házi feladatom jól jönne valakitől segítség mert nem értem ?

Figyelt kérdés

1. Feladat:

Egy 55 cm hosszú acélrudat 24˚C-ról hány ˚C-ra melegítünk,ha a hosszváltozás 0,0605cm? (Ha a lineáris hőtágulási együttható 0,000011 1/°C) *


2.

Mi a Celsiusos skála két alappontja, milyen jelenség tartozik hozzá?


3. Szövegkiegészités.

A...........................során a szilárd halmazállapotú anyagból folyékony lesz. Állandó hőmérsékleten megy végbe, ezt .............................................. nevezzük. A halmazállapotváltozás........................................ jár. Jellemző mennyisége az ...................................., amely megmutatja, hogy mennyi energia szükséges ...................... anyag ................................


4.

Egy edényben 5kg tömegű 36°C hőmérsékletű víz van, ebbe beleteszün egy 0°C-os aluminium testet. A közös hőmérséklet 30°C lett. Mekkora az aluminim tárgy tömege? A víz fajhője 4,2kJ/kg°C, az aluminiumé 0,9kJ/kg°C.


5.

Mennyi benzin égett el, ha 2299000kJ energia növekedés jött létre, ha a benzin égéshője 44000kJ/kg?


6.Mennyi hő szabadul fel 400g víz fagyásakor, ha a jég olvadáshője 334kJ/kg?


7.

2kg földgáz elégetésével 250l vizet melegítünk fel. Mekkora lesz a víz hőmérséklete, ha kezdetben 10°C volt? A földgáz égéshője 33000kJ/kg, a víz fajhője 4,2kJ/kg°C.


8.

Dugattyúval zárt hengerben 16g 20°C hőmérsékletű oxigén van, ezt lassan 220°C-ra emeljük, a fajhője 920J/kg°C. Mennyi hőt közöltünk az oxigénnel?


9.

Melyik anyag, amelynek térfogata nem nő, hanem csökken, ha a hőmérséklete 0°C-ról 4°C-ra emelkedik?


2021. ápr. 19. 20:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Mit nem értesz? Hol akadtál el? Pl. mit nem értesz a kettes kérdésen? Nem lehet, hogy csak lusta vagy?
2021. ápr. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A Gyik nem arról szól ám, hogy bemásoltok ide mindenféle általános iskolás házi feladatot, aztán várjátok, hogy valaki majd megoldja helyettetek.
2021. ápr. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1. [link]

2. Alapműveltség.

3. [link]

4. A fajhő megmondja, hogy egy kg anyag 1 celsius fokos hőmérsékletváltozásához mennyi energiára van szükség. Az energiamegmaradás értelmében ugyanannyi energia hűti a vizet, mint amennyi melegíti az alumíniumot.

5-6. Gondold végig a mértékegységeket és helyettesíts be!

7. A 4-6 feladatok alapján sima liba.

8. Szintén csak be kell helyettesíteni.

9. Ez nem triviális, úgyhogy segítek: van szó róla a tankönyvben, egészen hétköznapi anyag és a korábbi kérdésekben is szerepel.

2021. ápr. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok segítséget 😂😂😂😂 azt hittem hogy ez egy olyan oldal ahol segítenek egymásnak, először írtam ki ha hogy fizikából segítséget kérjek, de látom semmi értelme sincs.
2021. ápr. 19. 20:51
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Valóban. Elvből nem segítek olyannak, aki nem segítséget kér a megoldáshoz, hanem azt várja, hogy megoldják helyette.
2021. ápr. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tőled nm is vártam amúgy sem...

Már a szövegedből kinézve.

2021. ápr. 19. 20:56
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted az a segítség, ha valaki beírja, hogy a 4. kérdésre a válasz 12.721? A segítség az, ha hozzásegítenek ahhoz, hogy megértsd, hogyan és miért kell megválaszolni a kérdéseket. Ha eljutsz magadtól valameddig és elakadsz, hidd el, többen lesznek/leszünk, akik segítenek továbblépni. De dolgozatot ingyen nem írunk helyetted.
2021. ápr. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#6 Sértődj meg :)
2021. ápr. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem sértődtem meg, szerintem ezt nem kell tovább vitatni ,mert nincs értelme
2021. ápr. 19. 21:14
 10/10 A kérdező kommentje:
Épp most néztem egy kérdéseket pont ugyanolyan mint amit én kiírtam, és mégis érkeztek rá válaszok🤔
2021. ápr. 19. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!