Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan tudnék hatékonyabban...

Hogyan tudnék hatékonyabban tanulni törit?

Figyelt kérdés

Felevkor megbuktam 3 egyessel, és az online oktatás miatt ebben a félévben(2.felev) meg nem volt jegyem. Es ma írtam egy dolgozatot, amire 2 jegyet fogok kapni. És az utóbbi pár napban órákat tanultam rá, és még ma is tanultam rá, mégsem ment igazán a dolgozat, úgy érzem ez is egyes lesz. Szóval valami tipp hogy hatékonyabban tudjak tanulni?

16/l



2021. ápr. 19. 22:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Hogyan szoktál tanulni, miből áll a tanulásod?
2021. ápr. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ilyen kisebb leckékre van osztva egy nagyobb lecke, és ezeket egyenként atolvasgatom sokszor, hangosan, így megjegyzem bizonyos részét.

Aztán leirom a vázlatot újra, ezzel is jobban rogzul, es utána újra mondom magamnak, ha sikerül akkor általában már fejből kb az egészet. De egyszerűen nem marad meg sokáig az agyamba :/

2021. ápr. 19. 22:08
 3/8 anonim ***** válasza:

Pont ezt akartam közölni, hogy le kellene írnod, de ezek szerint ismered ezt a módszert.


Szerintem pszichológiai okok vannak a háttérben. Gondolom nem szereted a történelmet. Az kellene, hogy megláss benne valami jót, vagy legalábbis tudatosítsd magadban, hogy fontos, mert érettségi tantárgy, és az általános műveltségednek is jót fog tenni. Nem lesznel tudatlan.


Aztán a hozzáállásod is fontos, hogy pozitívan állj hozzá, hogy tudsz tanulni, mert ha az ellenkezőjét mondod magadnak, az nem jó. Nagybátyám szerint történelmet csak olvasni kell, és ez így is van. Ennél nehezebb tantárgy mondjuk a fizika, ahol a matematikai levezetés is a tananyag része.

2021. ápr. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 krwkco ***** válasza:

Mi az amit megkellene tanulnod?

Tankönyv? Hány oldal? Hány lecke?

Mennyi időd van?

Miket szoktak kérdezni? Évszámok? Személyek? Események?

2021. ápr. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 krwkco ***** válasza:
100%

Én kérdeztem a 4-et, de részben megválaszoltad.

A vázlatokat olvasd el este elalvás előtt az ágyban. Ne sokat, legfeljebb 3-at. Akkor jobban megmarad. Mindenkinek vannak jó időszakai a tanulásra. Pl. lehet, hogy még reggeli előtt át kellene venned egy leckét.

Ha valami cselekményt kell megtanulni, pl. "A" elfoglalta ezt a várat, "B" a másikat stb. akkor próbáld meg fejben lejátszani. A személyeket helyettesítsd be a környezetedből. Családtagok, osztálytársak.

Az évszámokat, ha kellenek írd ki szókártyákra. Egyik oldal az esemény, másik oldal az évszám. Kérdezd ki magad véletlen sorrendben.

Próbálj minden évszázadról külön-külön egy képet kialakítani. Mi volt a legjellemzőbb esemény az egyes országokban. Hogy állt a technika, stb.. Kik voltak a domináns személyek abban a században. Képzelj magad elé egy festményt, ahol a század eseményei zajlanak a szereplőkkel. Vagy egy lecke - egy festmény.

2021. ápr. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Lehet, hogy bizonyos részeit nem érted.


Vagy próbáld úgy tanunli, hogy ebböl alakult ki a mai geopolitikai helyzet, vagyis a mai országok határa, kormányok, államok, gazdaság stb. Próbáld olyan szemmel nézni, hogy mit tanulhatunk belöle ma! Így egy kicsit érdekesebb, lehet elkezdesz mellette foglalkozni, hogy csak olvasol valamit interneten. Úgy már nem is érzödik tanulásnak és közben még többet tanulsz.


Ha egyik se válik be és csak nem akarsz megbukni, akkor csak memorizáld, jegyzetelj, kérd meg szüleid hogy kérdezzenek ki, mintha felelnél!


(Én mindig szerettem a törit mint téma, de sose ment az összes évszám, e biztos hogy ma gimisként így csinálnám)

2021. ápr. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot <3
2021. ápr. 23. 14:56
 8/8 anonim ***** válasza:
Vizuálisan negyed óra alatt megtanulható. Lényeg hogy lásd az egész füzet oldalt magad előtt, bekezdésekkel. Minden bekezdések első szavait, majd 3-4 fontosabb szót/szókapcsolatot ragadj ki, majd arra fel fog épülni az agyadban képszerűen az egész amit végigolvasol. Egy idő után szinte magától fog menni és a hosszabb érettségi tételek se lesznek problémásak. :)
2021. aug. 19. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!