Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » SZentPéter esernyőjéből,...

SZentPéter esernyőjéből, Bélyi János élete? valaki írja le E/1ben! Egészen az elejétől a végéig kéne, minnél gyorsabban!

Figyelt kérdés

#élet #esszé #esernyő #Köteleő olvasmány
2021. ápr. 30. 08:58
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Te leszel a valaki, a te feladatod!
2021. ápr. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Minnél???
2021. ápr. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
1 válaszoló, szerinted nem próbáltam? szeretném megkérdezni hogy miért baj az ha innen is segítséget kérek mert nem találok róla infot? Egy 4 oldalas fogalmazáshoz kéne és rajta kívül további 4 ember élete. A többiekét még csak-csak összezedtem valahonnan, de róla sehonnan semmi. Bunkózni és köcsögösködni pedig névvel legyen arcod. Tudom hogy az én feladatom de nem értem mért kell megvonni a segítséget csak mert nincs kedved. Pörgess tovább ha nem tetszik, nem érdeke senkinek hogy ideírd a kommented.
2021. ápr. 30. 09:47
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező, a te neved SEM látszik a kérdésednél, sem a 3.#-nál. Nem 'bunkóztam és nem köcsögösködtem' VOLNA, HA csak segítséget kérsz egy apró elakadásnál, ha látszik, hogy te IS foglalkozol a saját feladatoddal!


Te ezt a kisregényt el sem olvastad! Az első rész legelső lapján kezdődik a káplán története (akiről te semmit nem találsz!), szerintem azt se tudod, hogy a káplán, későbbi glogovai pap = Bélyi János.


Az pedig, hogy kvázi utasításba adod, hogy minél gyorsabban, de nem köszönöd meg, nagyfokú udvariatlanságra és önzésre vall.

Keress valakit, aki eltűri a nyegle viselkedésedet, kérd meg, hogy írja meg helyetted, FIZESD ki és köszönd meg!

2021. ápr. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Továbbra is elolvastam a könyvet. AZ élete alatt nem a könyvben olvashatókra gondolok hanem az azelőtti és utáni dolgokra. Ezek mellet a kérdésből ki kell venni a "kérlek" és a "légyszíves" szavakat, a gyakorikérdések miatt, azt írja, hogy ezekre nincs szükség, enélkül is megválaszolják, de feleslegesen foglalja a helyet, hosszú kérdést pedig nem olvasnak. Akkor így mondom. Valaki légyszíves meg tudná e mondani, hogy a pap mikor született, hogy hívták anyját, apját ha ezt egyáltalán lehet tudni? Szegények voltak e, milyen házban éltek, ismerte e a nagyszüleit stb. Valóban a minél gyorsabban tiszteletlen akkor azt is inkább így írom, amint lehetségesnek találjátok, hogy az időtökbe belefér. előre is köszönöm:) Arról pedig nem tehetek, hogy a kérdésbe nem lehet kérő szavakat írni, sem "köszönöm" öt mert azt írja rá hogy lehet nem is lesz rá válasz, minek köszönöd. Nyilván nem egy az egyben így írja de ennyi a lényeg.
2021. ápr. 30. 11:29
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el még egyszer a könyvet (kb 2 óra!), ott minden infó benne van, amit tudni lehet. Ami nincs leírva a könyvben, az nem lényeges, azt nem írhatod bele a fogalmazásba.

(A kérdésed kiírása óta már végig tudtad volna olvasni a könyvet!)


Emellett visszavehetnél valamennyit, akik válaszolnak, azokkal bunkóskodsz, ahelyett, hogy örülnél, hogy valaki is ír.

2021. ápr. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 acelsziv ***** válasza:
Ne hazudj, nem kérhetnek olyat, ami nincs a könyvben. Olvasd csak el .Jót fog tenni.
2021. ápr. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bélyi János kb. 1845-50 körül születhetett , hiszen káplán volt már, mikor az elődje meghalt (utalás a könyvben a 1873-ik év, első fejezet 4. oldal).

Apja

2021. ápr. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Apja halápi tanító és kántor, Bélyi nevű, keresztnevet nem említ a regény a felesége nevében sem. Szegények voltak és korán meghaltak, tekintve a kis Veronka korát.

Ennyit tudtam segíteni, MERT végül is kinyögtél egy köszönöm-félét nagy duzzogva.

Elég sokszor látom, hogy a kérdés ALÁ vagy külön hozzászólásban előre is megköszöni a kérdező a segítséget. Ajánlom figyelmedbe!

2021. ápr. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!