Írjuk le matematikai jelekkel a koordináták közötti összefüggéseket!


Az abszcisszája 5-nel nem nagyobb pozitív egész szám, az ordinataja 2-vel kisebb az abszcisszájánal.


A={(x,y); xeZ, x<=5, y=x-2}


Ez így jó?

Mi az összefüggés?


2021. máj. 2. 23:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez így jó.

Hogy érted, hogy mi az összefüggés?

2021. máj. 2. 23:27
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi között mi az összefüggés?
2021. máj. 2. 23:59
 3/4 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:
100%

Mivel az abszcissza 5-nél nem nagyobb pozitív egészek halmaza, ebből tudjuk, hogy a függvény értelmezési tartománya a {1; 2; 3; 4; 5} halmaz.


Azaz Df={1;2;3;4;5}


Az ordináta (y-érték) mindig 2-vel kisebb az abszcisszánál (x-nél), ezért a függvénykapcsolat

y= x-2


amit így is írhatunk, hogy


f(x)= x-2


Most már csak ábrázoljuk a függvényt koordinátarendszerben. Ehhez készíthetsz értéktáblázatot. A következő pontokat kell ábrázolni. (1;-1) (2;0) (3;1) (4;2) (5;3)


A pontokat nem szabad összekötni, hiszen a függvény csak az x=1;2;3;4 és 5 helyen van értelmezve.

Tehát például x=2,8546-nél ez a függvény nincs értelmezve.

2021. máj. 3. 05:55
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a valaszokat
2021. máj. 3. 10:48