Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » József Attila: Két Hexamater...

József Attila: Két Hexamater kérdések?

Figyelt kérdés

Segítséget kérnék a házi feladatomhoz.

1. Ki várja a tisztességet a lírai éntől?

2. Mit jelent a kiterítenek?

3. Mi a csattanó?

Köszönöm előre is.



2021. máj. 9. 08:45
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Önmaga. Azért is használja az "én" kötőszót, mert ezt igazából nem kellene leírni. Így azonban, hogy beleírta a szövegbe, ezzel hangsúlyozottan önmagára vonatkoztatja a kérdést.


2. Egyik jelentése az, hogy a halottat felravatalozzák, másik jelentése viszont a "leterít", vagyis "megöl" jelentés.


3.A csattanó az, hogy a két sorban egyetlen szó a különbség "én" és a "ne". A két szó különbözősége ellenére mégis egyetlen véghez jutunk: "kiterítenek úgyis". Azonban a két sorban a legfontosabb kifejezés a "tisztesség", mint pozitív érték, ezért nem lehet kérdéses a vers jelentése. (T.i.: Legyünk tisztességesek így is, meg úgy is!)

2021. máj. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2021. máj. 9. 16:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Mért legyek én tisztességes? Kiterítenek úgyis!

Mért ne legyek tisztességes! Kiterítenek úgyis.



Ne írd nagybetűvel a hexametert, a verscímeknél, könyvcímeknél csak az első szót írjuk naggyal. Az első válaszolónál nem értem, miért írja, hogy az én kötőszó? Az én személyes névmás. Az az eldöntendő kérdése, hogy tisztességes legyen-e az életében vagy nem. Így is, úgy is kiterítik, tehát meghal. De mivel a második sorában írja azt, hogy inkább tisztességes lesz, mint nem, ezért a végső konklúzió az, hogy tisztességesnek, becsületesnek kell maradnia. Azért az elég szomorú, hogy egy gimnazista nem ismeri azt a szót, hogy kiterítenek. Ilyenkor be kell írni a google-ba a szót, és odaírni mellé, hogy jelentése, és a google kiadja, mit jelent. De van szinonima szótár is az interneten, oda is beírhatod, és akkor kiad még vagy 5-6 jelentést, és akkor tudni fogod, mit jelent, egyébként meg sokat kell olvasni, regényeket, persze klasszikusokat, és akkor gyarapszik a szókincsed.

2021. máj. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!