Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki tud segíteni történelem...

Valaki tud segíteni történelem háziban? (I. világháború)

Figyelt kérdés

így szól a feladat: Egészítsd ki a szöveget! (ponttal jelölt részekre kell írni a megoldást!)


A németek korlátlan .......... -háborúja miatt az ....... is belépett a világháborúba. Másfél évvel később Németország ......... . Az első világháborút a ...... környéki békeszerződések zárták le. A tárgyalásokat a négy győztes nagyhatalom, ........ , Franciaország és ....... kormányfői, valamint az amerikai elnök vezették.


2. feladat (ugyan az a lényeg mint az előzőnél)


1914-ben a semleges ..... lerohanása után Nagy-Britannia hadba lépett, a brit és a francia csapatok pedig megállították a ..... előretörést Franciaországban. A vártnál gyorsabban mozgósította erőit keleten ...... is, és betört az ...... területére. A ...... hatalmaknak tehát nem sikerült elkerülniük a ..... háborút.


Aki segít, annak nagyon megköszönöm! (A kötekedők kedvéért elmondom, hogy nem lusta vagyok, csak másból is TZ-re készülök, és gyakorlom a törit.)

Tényleg köszönöm annak aki megoldja nekem!



2021. máj. 11. 20:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
19%
Tengeralattjáró, USA, kapitulált. Versailles, USA, Nagy-Britannia. A többit próbáld meg te.
2021. máj. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
16%

1: légi

2: antant

3: Moszkva

4: Szovjetúnió

5: Anglia


kettesben:

1: Olaszország

2: német

3: Románia

4: Erdély

5: nyugati

6: totális

2021. máj. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2021. máj. 11. 20:45
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Az első hülyeséget ír, ő a második világháborúra gondolt...
2021. máj. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
53%
Ez most komoly:D Szegény már
2021. máj. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Na most utánanéztem... Első részben jót mondott. A tengeralattjáró az jó. Meg nem Versailles hanem évszám kell oda szerintem (1919-1923)
2021. máj. 11. 20:53
 7/21 A kérdező kommentje:
De a második sem jó, mert kapásból nem légi hanem tengeralattjáró. Azért h*lyének ne nézzetek legyetek szívesek!
2021. máj. 11. 20:54
 8/21 anonim ***** válasza:
45%
Írtam priviben
2021. máj. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
69%

Pedig annak nézünk, nem is alaptalanul. 😂😂😂

Szabad tudni melyik jeles intézményt képviseled?

Ha egy öt perces google keresést nem tudsz végrehajtani, akkor a középiskolában vagy az egyetemen nagy bajban leszel.

Jobb, ha most hozzászoksz, hogy tanulni kell. Ennyinek bele kell férnie a TZ mellett is. :)

2021. máj. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%

1. feladat:


tengeralattjáró; USA; kapitulált; Párizs; Olaszország; Nagy-Britannia


2. feladat:


Belgium; német; Oroszország; Osztrák-Magyar Monarchia; központi; egyfrontos

2021. máj. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!