Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A letelt, és az eltelt között,...

A letelt, és az eltelt között, mi a jelentésbeli különbség?

Figyelt kérdés
2021. jún. 17. 19:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Eltelt az idő.


Letelt az idő.


Szerintem, nekem legalábbis, az a különbség, hogy pl: dolgozatnál, az idő letelt. Tartozás valakinek, volt egy bizonyos idő rá, és letelt.


Míg az eltelt az idő, pl: emlékszem az iskola első napjára, de itt vagyok, nemsokára 20 évesen. Milyen gyorsan eltelt az idő. Ez nem konkrét idő, hogy volt erre xy évem, hanem úgy általánosan, hogy milyen gyorsan telik az idő.

2021. jún. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy az első írja, ha előre megadott időtartam van, akkor az letelik.

Ha meg eltelik az idő, akkor nincs igazából meghatározva, hogy meddig tart, hanem ránézel az órádra, jé, már ilyen késő van! Hogy eltelt az idő!

2021. jún. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, a letelt az mindig az adott időintervallum végére vonatkozik, az eltelt meg a tartamára magára.
2021. jún. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!