Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Olvasónapló helyett kérdésekre...

Olvasónapló helyett kérdésekre kell válaszolnom a kőszívű ember fiaiból. Valaki segítene nekem ebben? A kérdéseket lent raktam fel. És kérlek ne írjatok olyat, hogy olvasd ki a könyvet stb.

Figyelt kérdés

1. Hogy Hívták a zsarnok főispánt, aki a végrendeletet diktálja?

2. Hogyan alakul az anya, és a gyermekei élete apjuk halála után?

3. Neked mi a véleményed az anya és gyermekeik döntésükről, sorsukról, annak alakulásáról?

4. KI lett Baradlay ödön felesége?



#A kőszívű ember fiai #Kőszívű ember fiai kérdések
2021. júl. 26. 15:10
 1/7 anonim ***** válasza:
29%
Akkor ne olvasd ki!
2021. júl. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
28%

A zsarnok főispán az nem maga a Baradlay Kázmér, a kőszívű?

Ödön felesége Aranka lett, a lelkész lánya (mondjuk az Ödön szerintem búza, de mindegy)

A 2-esre válasznak gyakorlatilag az egész könyvet le kellene írni, mert ez a cselekménye, a véleményedet meg nem tudom.

2021. júl. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%

Mek.oszk.hu


Letöltöd és ctrl F rákeresel a kifejezésekre.

2021. júl. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
A 2. és 3. kérdésre nem tudsz válaszolni, ha nem olvasod el.
2021. júl. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tele van a net hosszabb és rövidebb olvasónaplókkal, összefoglalókkal...


Ha a google be van vezetve hozzátok, kérdező - meg fogod találni. :-D

2021. júl. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én megpróbáltam néhány dolgot összeszedni, hátha segítek vele. Nézz utána azért, ha időd engedi.

1. Baradlay Kazimír – a kőszívű ember!

2. A „kőszívű ember” lediktálja feleségének a végrendeletét, melyben mindegyik fiának a jövőjét is a végrendeletbe íratja, valamint meghagyja, hogy felesége menjen férjhez hat hét múlva.

3. Az asszony férje halála után fogadalmat tesz, hogy az ellenkezőjét fogja tenni annak, amit férje diktált a végrendeletben. Így először Ödönt hívja haza Oroszországból. Baradlayné elhatározza, hogy másik két fiát is a haza szolgálatába állítja. Richárd a huszárjaival embert próbáló akadályokon keresztül tör haza. Jenőt anyja szökteti meg Bécsből.

3. Ebben a romantikus regényeposzban az apa halála után a családfő szerepét az anya veszi át, segíti, támogatja fiait, de ugyanakkor irányítja őket, részben beleszól életükbe, döntéseikbe, de ezt a fiúk maradéktalanul elfogadják. Ödön házasságkötése után Bécsben, mint kormánybiztos tevékenykedett a forradalmi hadseregnél. Richárd jellemének alapja a katonai erényeken kívül a becsület, lovagiasság és a ronthatatlan jó kedély. Nem politikus alkat, hanem katona. Rajongva szeretett anyjának szava és Ödön bátyjának példája ébreszti rá, hogy mi a kötelessége. Nincs nála bátrabb és önfeláldozóbb katonája a szabadságharcnak. Jenő a legkisebb fiú, a család féltett „kisfia”. Egyszerű, kedves, szerény és önfeláldozó. Egy névtévesztés (Edmund – Eugen) folytán kerül hozzá bátyjának címzett hadbírósági idézése. Jenő mindent magára vállal és bátran vállalja a halált. Jenő példája rámutat, hogy hősök nemcsak a csatatéren lehetnek.

Az anya hatalmas szívvel szereti gyermekeit, parancsol fiainak, de szeretete erejével. Büszke önérzet és meleg szív lakik benne, együtt a rendületlen céltudatossággal. A család sok borzalmas eseményt élt át, de az egész regényt az anya önfeláldozó szeretete kíséri végig.

4. Ödön felesége: Lánghy Aranka a pap leánya.

2021. júl. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, de annyira siettem az első 3. az még a 2. kérdéshez tartozik, A többi oké!!
2021. júl. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!