Ebből a videóból ki derül az hogy miért tesznek zárójelet a 60 meg az 5 közé?


https://www.youtube.com/watch?v=wzchhbrqIBI



Ha látunk egy olyan feladatot mint itt az első honnan juthat ilyen eszünkbe hogy 60:(5(7-5))=6 ? Az még kiderül hogy azzal magyarázzák hogy nem egyértelmű az első ki fejezés de honnan lehet ezt tudni?


2021. júl. 26. 20:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem valami jó az angolom, de:


60:(5(7-5))=6

Műveletek:

1) 7-5=2

2) 5×2=10

3) 60:10=6


Ha nincs zárójel:

60:5×(7-5)= 24

1) 7-5 =2

2) 60:5= 12

3) 12×2=24


Nem tudom, hogy erre gondolsz-e, de nem egyezik a két eredmény, mert a zárójel változtat a műveletek sorrendjén.


Ha felírja

60

——

5(2)-ként, akkor előbb az 5(2)-t fogja kiszámolni, így a példa zárójeles változatát kapjuk.

2021. júl. 26. 20:59
 2/9 A kérdező kommentje:

A kérdésem nem ez volt nem a konkrét feladat meg oldására vonatkozott! Hanem hogy egyáltalán hogyan merül fel 60:5×(7-5)= 24 ---Ebből ez : 60:(5(7-5))=6 !!!!! ?????? Az a nyavajás zárójel honnan gyün? 60:5× --Ebből hogy merül fel az hogy beszúrom az 5ös elé a zárójelet? Miért mi alapján? 60:(5(



Hogy lehet ilyen mértékben félre érteni egy ilyen kérdést már a kérdésbe benne van mire gondolok! Ebből a videóból ki derül az hogy miért tesznek zárójelet a 60 meg az 5 közé? 60:(5



Ha látunk egy olyan feladatot mint itt az első honnan juthat ilyen eszünkbe hogy 60:(5(7-5))=6 ? Az még kiderül hogy azzal magyarázzák hogy nem egyértelmű az első ki fejezés de honnan lehet ezt tudni?

2021. júl. 26. 22:25
 3/9 A kérdező kommentje:
Én ezt google felirattal olvastam el és az derül ki hogy ez 60:5×(7-5)= 24 Nem egyértelmű kifejezés! Ezért két külön értéke van amit bionimális kifejezésnek vagy együt hatónak hívnak! Azt se értem hogy ezt honnan lehet tudni hogy 60:5×(7-5)= 24 ez nem egyértelmű hanem bionimális és hogy ez alapján hogy következik hogy be tesszük oda a zárójelet? Amiből ez lesz? 60:(5(7-5))=6 És ez a két megoldás a helyes két külön értékkel! 24 és 6
2021. júl. 26. 22:42
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyel buta. Es ne tamadj, a te kerdesed a xar, nem az elso kommentelo valasza.

Sokan azt hiszik, 6 a megoldas, mert azt hiszik, hogy 60:5(7-5) eseten a zarojeles osszeggel valo beszorzas feljebb all, mint az osztas. Tehat, 7-5=2, aztan (5)x2=10, 60/10=6. De nem ez a megoldas, mert ez rossz szamolasi menet.

Valojaban azonban a megoldas balrol jobbra megy, tehat 24 jon ki. Eloszor osztunk, aztan szorzunk.

Ha a megoldast 6-nak szeretnenk kihozni, akkor KELL a plusz zarojel, ergo 60:(5(7-5)). Mert akkor a 7-5=2, 5x2= (meg mindig zarojelben vagyunk)=10, 60/10=6, igy lesz helyes, ha hatot akarunk kapni.

2021. júl. 26. 22:50
 5/9 A kérdező kommentje:
Tehát nem is kell hozzá tenni a zárójelet? És em két megoldás van? De akkor mért mondják a videóban hogy nem egyértelmű ki fejezés?
2021. júl. 26. 23:30
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelek. A videót te hozod és azt állítod megnézted. Benne van, hogy miért lehet 6 a megoldás. Az a lényeg, hogy : vagy / szerepel az osztás szimbólumaként a videóban, hanem ÷ (mint a számológépeken). Ennek az a lényege, hogy egy : és egy TÖRTVONAL kombinációja. És ez a lényeg: ha törtvonalként értelmezzük, akkor a számlálóban 60 van, a nevezőben pedig 5(7-5).

("szó szerint" az van a videóban, hogy történelmi oka van és az ÷ szimbólum régen azt jelentette, hogy a bal oldalán lévő kifejezést oszd el a jobb oldalán lévővel - azaz mint egy törtvonal, ahogy fentebb írtam)

2021. júl. 27. 14:36
 7/9 anonim ***** válasza:

"Az a lényeg, hogy NEM : vagy / szerepel az osztás szimbólumaként a videóban, hanem ÷"

kimaradt a "nem"

2021. júl. 27. 14:41
 8/9 A kérdező kommentje:
Felirattal néztem meg google fordító elég hülye vagyok hozzá szal nem vitatkozásból írom csak a feliratban szerepel ez hogy nem egyértelmű kifejezés. Úgy jött le nekem a feliratból hogy a két megoldás együtt a helyes.
2021. júl. 27. 15:45
 9/9 A kérdező kommentje:
Olyan van hogy ugyan ez kettes szám rendszerben? Bocs csak van a tudatlanságnak az a szintje ahonnan már trollkodásnak látszik az is ami nem az! xD Sajnos elég nehezen megy a matek$
2021. júl. 28. 18:08