Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Töriből holnapra érveket...

Töriből holnapra érveket kellene gyűjtenem Szapolyai János mellé (miért ő legyen a király meg ilyesmik), tudnátok benne segíteni?

Figyelt kérdés
Persze én is készülök, meg már készültem is, de azért lehet, hogy valamit kihagytam és ti tudjátok, úgyhogy előre is köszönöm a segítséget.

2021. szept. 12. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom te, hogy vagy vele de én ilyen esetekben rizsázni szoktam. A történelem kifejezetten jó is erre. Egyszerűen nem olvasol utána semmilyen információnak, szimplán magadtól kitalálod, hogy például a kiváló küzdőképessége mellett olyan lovagi erényekkel rendelkezik, amelyek az uralkodói életben elengedhetetlenek.

Ez csak egy példa, a lényeg, hogy te találsz ki egész mondatokat. Ez ha lusta egyén vagy akkor nyerő taktika. Én is lusta voltam és ezt sokszor alkalmaztam dolgozatoknál is. Nem tanultam rá, hanem én találtam ki egy csata eseménysorát és ez megmentett az egyestől. A hármassal kibékültem.


De ha maximalista vagy és fontos a jó eredmény, akkor ne haragudj de nem tudok segíteni.

2021. szept. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Írd ide, hogy mik az érveid és ha kell, kipótolom őket.
2021. szept. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

-Magyar (és nem Habsburg)

-Befolyásos földesúr, erdélyi vajda

-Leverte a Dózsa György által vezetett parasztfelkelést

-Voltak katonai sikerei is, ezzel növelte a tekintélyét

-1522-ben trónra segítette Havaasalföld új királyát, Radu de la Afumatit

-ELindult Mohácsra (sajnos a csatát lekéste, az azonban a király ellentmondásos parancsai miatt volt)

-Koronázása után a nép nagy része (kb 90 %) őt támogatta (pedig 2 király is volt)

-Azzal, hogy a törökökkel szövetkezett, megvédte az országot a Habsburgoktól

-Elég iskolázott volt (tudott írni és olvasni is)

-Jó munkatársakat választott maga mellé

-Jól irányította a közigazgatást és a gazdaságot

-Uralkodása idején az ország döntő többsége az ő kezéen volt

-Neki köszönhetően maradt a korona az országban

-Az erdélyi fejedelemség nem jöhetett volna létre, ha ő nem foglalja el a trónt.

2021. szept. 12. 20:10
 4/5 anonim ***** válasza:

NEM IGAZ hogy uralkodása idején az ország döntő többsége a kezén volt és a trónt sem foglalta el. A koronát a szultán szerezte vissza Szapolyainak, és nem védte meg az országot a Habsburgoktól sem a török szövetséggel

Az igaz, hogy jogszerűen volt megkoronázva./rákosi végzés/

2021. szept. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A főurak közül ő rendelkezett messze a legnagyobb katonai erővel.
2021. szept. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!