Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segítene a nyelvtan...

Valaki segítene a nyelvtan házimba? (Nem vagyok olyan jó nyelvtanból.)

Figyelt kérdés

1. A határozószókat kell megkeresni ebben a szövegben:

Gábor nagyon sietett lefelé a lépcsőn. Későn indult el otthonról. Szemlátomást igyekezett, hogy elérje a buszt. Éppen akkor ért a megállóhoz, amikor a jármű is. Rögtön felszállt rá. Nyomban lehuppant az első ülésre.


A 2.-ban a nevelőket és a mutató névmásokat kell megkeresni:

Elolvastam a kölcsönkapott könyveket. Nagyon tetszettek benne az elbeszélések. Az egyik különösen. Az, amelyik egy megszelídített farkasról szólt. Az igazság az, hogy kétszer is elolvastam.


Ez a kettő lenne a házim. Nagyon szépen köszönöm ha segítetek.



2021. szept. 21. 17:22
 1/3 Pelenkásfiú ***** válasza:

A 2.-hoz:


A névelőket ugye azért tudod? Van belőlük 3. :)


főnévi mutató névmások: ez, az, emez, amaz, ugyanez, ugyanaz

melléknévi mutató névmások: ily(en), oly(an), ekkora, akkora, efféle, afféle, ilyenféle, olyanféle, ilyesmi, olyasmi, emilyen, amolyan, ugyanilyen, ugyanolyan;

számnévi mutató névmások: ennyi, annyi, emennyi, amannyi, ugyanennyi, ugyanannyi

2021. szept. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Pelenkásfiú ***** válasza:

A 1.-höz:


A határozószavakra az alábbi kérdőszavakkal kérdezhetsz:

hol, mikor, kivel, mióta, hányszor, hogyan, miért, kihez stb.


A fenti mondatokban az ige jelentését pontosítják/módosítják.

Például:

Rögtön felszállt rá.

Itt felszállt az ige.

Mikor szállt fel?

Rögtön. (Ahogy a jármű odaért.)

2021. szept. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! 😉🤭
2021. szept. 21. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!