Segítene valaki a matek háziban?


1. Egy mértani sorozat negyedik tagja 351, hetedik tagja 13. Határozza meg a mértani sorozat első három tagját!


2. Egy számtani sorozat negyedik tagja 40, huszadik tagja 120. Tagja-e ennek a sorozatnak az 1800? Indokoljon!



2021. szept. 25. 23:02
 1/3 anonim válasza:
68%

9477

3159

1053

A sorozat kovetkezo tagja mindig az elozo /3


Igen, mert 5-el novekszik.

2021. szept. 26. 00:30
 2/3 krwkco ***** válasza:
100%

#1

Látjuk, hogy nagyon okos vagy.

De nem kellene azonnal megoldást adni a kérdezőnek. Pláne levezetés nélkül. Abból semmit nem tanul.

2021. szept. 26. 08:04
 3/3 krwkco ***** válasza:
100%

Nevezzük a mértani sorozat k-adik tagját ak-nak. A kvócienst, vagyis a k-adik és k+1-edik tag közötti szorzót q-nak. Q lehet 1-nél kisebb is.

Ekkor a sorozat tagjai: a1, a2=a1*q, a3=a1*q^2, ..., ak=a1*q^(k-1)

1. Írd fel a negyedik és hetedik tagot a fenti módon ismeretlenekkel. Ügyesen old meg a kétismeretlenes egyenletrendszert.

2. A számtani sorozat hasonló, csak ott ugyanannyival (d a szokásos elnevezése) növekszik minden tag az előzőhöz képest: ak=a1d*(k-1)

2021. szept. 26. 08:21