Verselemzés, segítetek?

Figyelt kérdés
Reviczky Gyula: Pálma a Hortobágyon című vers elemzését szeretném. Nagyon fontos lenne a házidolgozat elkészítéséhez. Kérlek segítsetek!

#elemzés #Reviczky Gyula
2021. okt. 7. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ennyit találtam erről, de nem tudom, milyen verselemzés kellene Neked, illetve milyen korosztályba tartozol?

Szöveges verselemzésre van szükséged, tehát a mondanivaló, a költő által gondoltak elemzésére?

[link]

2021. okt. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, arra lenne szükségem, hogy mit gondol a költő.
2021. okt. 9. 19:00
 3/7 A kérdező kommentje:

Csatolom a verset:

Oda vitték, ki a Hortobágyra,

Hogy legyen majd híres, büszke pálma,

Hogy bámulják olvasatlan évek,

Születendő, újabb nemzedékek.


De az ösztön már kicsi korába

Húzta, vonta melegebb hazába.

S hol az ákác, fűzfa gyökereznek:

A homokban nem gyökerezett meg.


Darabig csak tengett nyomorogva,

Míg a nyári nap körülragyogta,

S magát azzal csalta, hitegette,

Hogy ez délnek súgára, melegje.


De hogy ősz lett, köd lepé a tájat

S a levelek lassan hulldogáltak:

A legelső szélvihar kitépte

S halálnak éje szállt föléje.


Új tavaszkor ákác, fűzfa zöldelt;

A kiszáradt fácska soha többet;

Mert akinek délszak a hazája,

Hideg földön meg nem él a pálma."



Tehát a kérdés:

Mi a költő mondanivalója, mit üzen, milyen célból írta a verset?

2021. okt. 9. 19:04
 4/7 A kérdező kommentje:
Mindent összekeresgéltem, viszont nincs semmiféle oldal, ahol megtalálhatnám a kérdésemre való választ.Aki jó a verselemzésben, kérlek segítsen.
2021. okt. 9. 19:08
 5/7 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok jó verselemzésből, de szerintem itt egyértelmű, hogy a pálma nem a Hortobágyra való, azért pusztul el. Vagyis mindenki ott érzi jól magát, ahova való, esetleg ahova született. Ha kiszakítják otthonából, a megszokott körülmények közül, elpusztulhat.
2021. okt. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy egy versnek az elemzését kéred. Ahány olvasó, annyi értelmező és annyiféle értelmezés. A versek analizálásában az objektív (pozitivista szemléletű, strukturális) tényezők mellett a szubjektív megközelítésnek is szerepe van. Szóval: "fény vagy te is, ragyogj hát..."
2021. okt. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az 5ös válaszolónak, eszméletlenül sokat segítettél.

A 6os válaszolónak is külön köszönet jár, amiért elmagyaráztad, hisz ezt nem tudtam.

2021. okt. 10. 09:32

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!