Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Móricz Zsigmond:Légy jó...

Móricz Zsigmond:Légy jó mindhalálig. Mi a (szerelmes) levél tartalma?

Figyelt kérdés
Szép estét fiatalok!A fiamnak tudnátok segíteni?sajnos az én időmben nem vettük.Előre is köszönöm.
2021. okt. 29. 18:04
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
Olvassa el.
2021. okt. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elnézést uram/hölgyem de a fiam ezen rágódik már 2 napja
2021. okt. 29. 18:19
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor olvasd el. Ha két napja elkezdted volna, mára be is fejeznéd. Mindig csak a kifogások... Amúgy elég nyilvánvaló, hogy te, mint a gyerek írtad ki a kérdést, mivel egy szülő is azt mondaná a gyerekének, hogy olvassa el a kötelezőt, ne pedig a neten kunyeráljon.
2021. okt. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is nem tartom igaznak, hogy a "te idödben" nem vettétek. Én 63-ban kezdtem az általánost, és nálunk már volt, de a gyerekeimnek is kötelezö olvasmány volt - szóval hacsak nem közel 80 éves vagy, akkor kellett VOLNA olvasnod. Csak szerintem te sem olvastad el, hiába kellett volna.

Itt egy link, olvassa el a gyereket vagy/és te a könyvet, vagy csak keressétek meg a megfelelö fejezetet.

[link]

2021. okt. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 krwkco ***** válasza:

Én beleolvastam most a regénybe, és nem találtam meg. Szerintem nem lehet tudni. Misi nem bontotta ki és a lány nem mondta el neki.

Így lehet megtalálni a jelenetet:

"- Kérem szépen, Bellakisasszony, Török Jánosúr ezt a levelet küldi Bellakisasszonynak."

A továbbikban a "levél" vagy "levelet" szóra rákeresve nincs szó erről a levélről.

2021. okt. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!