Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy veszitek magatokat rá,...

Hogy veszitek magatokat rá, hogy csináljátok a házifeladatot, házidolgozatot?

Figyelt kérdés

leginkább nagyobb, hosszabb, több oldalas házidolgozatokra gondolok.

ami nem feltétlen érdekel, vagy lehet,hogy érdekel,csak valami miatt nem fogtok neki, vagy időnként bele-bele kezdegettek mégis, de aztán végeredményben közelít a nullához, amit legutóbb belevittetek energiát, munkát.


szidásokat légyszi ne írjatok, hanem akinek van tippje, az légyszi ossza meg

előre is köszi.


amúgy pl tényleg, van az a taktika is, hogy mindig csak egy keveset írunk hozzá, és utána eltesszük, de nekem most valamiért az se nagyon akaródzik.



2021. nov. 13. 14:53
 1/6 A kérdező kommentje:
de kisebbekről is írhattok egyébként , csak akkor jelezzétek oda a kommentbe még azt is,hogy kisebb terjedelműre gondoltok pl angol munkafüzetben pár feladat, vagy matek feladatgyűjteményben, lehet pl irodalom-fogalmazás is, ha valakinek az pl nehéz, nekem az pont nem de érdekes lehet akár a kérdésem szempontjából, vagy pl lehet egy témazáróra való felkészülés is, csak írjátok le, hogy melyik típusú-fajtájú feladatra gondoltok éppen, hogyha nem egyértelmű; bármilyen fajtájú komment segíthet akár.
2021. nov. 13. 14:55
 2/6 anonim válasza:
100%
Én otthon soha nem szoktam házit írni vagy tanulni,mert semmi motivációm vagy kedvem hozzá. Mindig suliban szünetekben szoktam leírni,amúgyis unatkozom és ott nem bánom ha kell 10 perccel tovább írnom és kész a házim egy vagy több szünet alatt akár
2021. nov. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

2x kellett hosszabb dolgozatot irnom emlekeim szerint igaz egyik sem volt 2,5-3 oldalnál hosszabb.

Az egyik irodalomból az egyik költőnek egy eletszakaszarol+verselemzes a masik meg érettségin az esszéírás volt.


Ilyenkor osszeszedem a gondolataimat esetleg piszkozatot is írok. Ha van egy vázlat úgy azért könnyebb több oldalt írni.


Főiskolán amik ilyen beadandóak voltak ott az is segített, hogy könyvtárban összegyűjtottem a vonatkozó szakirodalmat és kigyujtottem ami erdekes lehet.

2021. nov. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagyon nehezen. Én középsuliba járok, de amióta van ez a járvány a tanárok mintha tudnák, hogy mit kell ilyenkor feladni. Hát igen!!! Írjunk verselemzést, esszét, töriből 8-10 kérdésre választ min. két oldal. Nem tudom, hogy a covid járult hozzá, hogy ennyire megváltoztak az emberek beleértve a tanárokat, a diákokat. Teljesen össze van zavarodva mindenki. Én jó tanuló vagyok egyébként, de most nagyon nehezen megy a tanulás és természetesen az egész napos bent lét. A napi 8-9 órát egy kicsit soknak tartom.
2021. nov. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyszerű. Nincs végtelen időm, kiszabok magamnak egy adott időpontot, amikor azt a feladatot meg kell csinálni (mert más opció nincs, vagy csak nagyon extrém végső megoldás) különben nem lesz kész, vagy valami fontosabb nem lesz kész.

Gimiben és általánosban ez azt jelentette, hogy szünetben írtam házit (kivéve azt az egy-két tárgyat, ami érdekelt), most egyetemen pedig azt, hogy hiába érdekel, ha van egy sokkal fontosabb projektem/munkám akkor bizony az a beadandó nem 100%-os lesz, csak 80% és hiába kapunk időt pluszban, én nem foglalkozom vele többet. Pedig amúgy nem rossz téma, érdekelne is, csak van ezer másik hasonló téma, amik még jobban érdekelnek.

2021. nov. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én az a típus vagyok aki minél előbb túl ssik rajta. Ezért nagyobb szabású beadandóknál is inkább rászánok egy egész napot és utanna jó érzés hogy kipipálhatok valamit. Ha extrém motiválatlan vagyok akkor kitűzök magamnak egy időkorlátot pl 10perc vagy fél óra. Addig ha szarul is esik azt csinálom még ha nagyon szenvedek talán akkor is többb mint a semmi
2021. nov. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!