Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Jelöljem meg forrásként, vagy...

Jelöljem meg forrásként, vagy nem kell?

Figyelt kérdés

Egyetemen tanulok, óravázlatot kell készítenem alsós gyerekeknek, bármilyen tárgyhoz kapcsolódóan. Az óravázlat maga már megvan, de mellékletként csatolni kell egy feladatlapot is.


A feladatlapot én szerkesztettem, két feladat van rajta, az elsőnél képeket kell beragasztani a megfelelő helyre, a másodikon azonos színűre kell színezni az összetartozó dolgokat.


Mindkét feladathoz online kaptam inspirációt, de nem lemásoltam ezeket (bár ez is megengedett lett volna forrásmegjelöléssel, de gagyin néztek ki és szükség lett volna hozzájuk olyan IKT eszközökre, amik általában nem állnak rendelkezésre minden osztályban), mindkettő át lett alakítva, a képek is mások, a feladattípus is, meg ugye az enyém papíralapú, és nem online megoldható.


Az első kérdésem, hogy a két feladatot jelöljem meg forrásnak, ami inspirált a feladatlap elkészítésénél?


A második kérdésem, hogy az egyik feladathoz felhasznált képek (20 db) forrását is meg kell jelölnöm? (Egy másodikos gyerekeknek készült feladatlapon vannak a képek, de ugye ez elvileg egy beadandó, tehát nem a gyerekek fogják látni a feladatlapot, hanem az oktató.)



2021. nov. 28. 10:05
 1/1 anonim ***** válasza:
80%
A legteljesebb megoldás szerintem az, ha elkészíted a feladatlapokat úgy, ahogy akár a gyerekek is megkaphatnák (forrásmegjelölés nélkül), majd pedig a dokumentáció egy másik részében (pl. külön forrásjegyzék) feljegyzed az inspiráció és a képek forrásait is.
2021. nov. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!