Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Etika esszét (2-3 oldalas)...

Etika esszét (2-3 oldalas) milyen szempontok alapján kell megírni?

Figyelt kérdés
A téma a hajléktalanok felelőssége a saját sorsukért. Pártatlannak, semlegesnek kell maradni, és minden szempontból körüljárni a témát, vagy pedig állást foglalni és érvelni valami mellett/ellen, személyes véleményt formálni? Kell-e megoldásokat, lehetőségeket "javasolni", vagy ez csak okoskodásnak számítana? Száraz adatokat, statisztikákat írnál bele, vagy inkább csak az elvi kérdéseket kell boncolgatni? Befejezésként valamiféle konklúzióval kell zárni?

2021. nov. 30. 07:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Esszébe simán belefér hogy két oldalt hozol fel, mert ugye lényege a csapongó gondolatvezetés. Bátran foglalhatsz ennélfogva állást is, a két oldalból kerekíts ki egyet a végére. Ha szeretnél javasolhatsz megoldásokat, lehetőségeket, de nem kötelező beletenni. Statisztika simán belefér, ha azon alapulnak a gondolati ágak. Ha szeretnél írhatsz konklúziót is, de lekerekítheted valami egyszerűbbel is. Hajrá
2021. nov. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ment a zöld. (Egy oldalnál tartok már, csak elfogytak az ötleteim, hogy miket lehetne még beleírni.) :)
2021. nov. 30. 17:52
 3/3 anonim ***** válasza:
Konkrét eseteket nem lehet belevinni, azon keresztül megmutatni a helyzetüket? Ki miért nem megy be a hajléktalanszállóra, hogyan lehetne meggyőzni őket? Kiknek nagyobb baj, hogy az utcán vannak, a "normális" embereknek, vagy nekik? Nekik is tul.képpen, csak nem tudnak róla, nem akarnak tudni róla - ez csak az én véleményem. Elküldenéd, amit írtál? Nekem nem kell ilyen munkát írnom, úgyhogy nem "lopom el", csak kíváncsi vagyok.
2021. dec. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!