Valaki segítsen! Kaptam kémiából egy olyan házit, hogy le kell írni az oxigén és a magnézium-oxidnak a színét, halmazállapotát és az anyagcsoportjának a nevét, viszont nem egészen értem. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Szoktam tanulni kémiára viszont erről halvány lila fogalmam sincs.

2021. dec. 5. 15:13
 1/3 anonim ***** válasza:

◇Szín: az oxigén színtelen a magnézium fémes szürke a magnezium.oxid fehér por

◇Halmazállapot: az oxigén nyílván gáz halmazállapotú, a MgO szilárd

◇Anyagcsoport( gondolom hogy elem, veyület) oxigén az elem, az MgO vegyület

◇ ha az anyagcsoport netalantán a kötéstípust jelöle akkor az oxigén molekulában kovalens kötés van, a magnéziumban fémes kötés, az oxidjukban pedig iónos kötés

2021. dec. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

#1-hez még annyit: az oxigénnek még meg szokták említeni a színét más halmazállapotban is. A Wikipédiából:

"Az oxigén −182,95 °C-on (90,20 K) lecsapódik, és −218,79 °C-on (54,36 K) megfagy.[33] Folyékony és szilárd halmazállapotban is tiszta, halvány égkék színű anyag."

Az anyagcsoportnál nem tudom, nem a periódusos rendszer csoportjairól van-e szó. Ez nyilván csak elemekre értelmezhető: a magnézium az alkáliföldfémek csoportjába, az oxigén pedig az oxigéncsoportba (más néven kalkogének csoportjába) tartozik.

2021. dec. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van De ez 7. Osztályos kérdés. Tehát nem hiszem h kell az h milyen színű a szilárd oxigén. Az anyagcsoport pedig nem lehet a periódusos rendszerben elfoglalt hely mert az nem érvényes az oxidjára.
2021. dec. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!