Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy vízzel félig megtöltött,...

Egy vízzel félig megtöltött, 8kg tömegű vödröt nyugalmi helyzetből 85N erővel emelünk. a) Mekkora a pillamatnyi teljesítményünk indulás után 3 másodperccel? b) Mennyi az átlagteljesítmény 3 másodperc alatt?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a megoldásokat! <3

#feladat #házi feladat #iskola #fizika #9.es feladat #9.es fizika
2022. márc. 27. 10:55
 1/4 krwkco ***** válasza:

a.)

Gyorsulás?

Sebesség a 3. másodpercben?

Erő, elmozdulás, másodpercenkénti elmozdulás=sebesség, másodpercenkénti munka=teljesítmény.

b.)

Átlagsebesség, átlagteljesítmény?

2022. márc. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 dq ***** válasza:
Minek az átlagsebesség?
2022. márc. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Azóta sikerült megoldanom, de az a) -ban a P-re kérdezett amit P=F*v-vel kitudtam számolni (ezt hosszabban levezettem, de ezzel kaptam meg a végleges eredményt).

b) -ben pedig P=W/t-vel kaptam meg a megoldást.

2022. márc. 27. 18:30
 4/4 krwkco ***** válasza:

"P=F*v"

Jó a képlet: teljesítmény=munka/idő=erő*elmozdulás/idő=erő*sebesség.

"P=W/t" ez is nagyon jó. Átlagteljesítmény=erő*teljes út/idő.

Az átlagsebesség használata -amit javasoltam- tényleg túlbonyolítás és nehezebben indokolható, ahogy dq is utalt rá.

2022. márc. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!