Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Elektrolízis feladatban egy...

Elektrolízis feladatban egy kis segítséget kérhetek?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen képletem:


PbO2+Pb+2H2SO4=2PbSO4+2H2O


n(elektron)=0,634 mol


A megoldófeladat azt mondja, hogy a képlet alapján ha 2 mol elektron halad át a rendszeren, akkor 2 mol kénsav fogy és 2 mol víz keletkezik, tehát 0,634 mol kénsav fogy.Nem értem, hogy a képletben hol kéne látnom ezt a 2 mol elektront. Én úgy gondoltam levezetni, hogy felírom a kénsav elektrolízisét:


Anód: 2H2O=O2+4H+ + 4e-

Katód: 4H+ +4e-=2H2


És nekem ez alapján az jönne ki, hogy 2 mol kénsav során 4 mol elektronnal kell számolnunk, tehát 0,634 mol összelektron mennyiség esetén 0,314 mol kénsav fogy. Mit rontok el ezen?



2022. ápr. 12. 21:59
 1/4 Z003 ***** válasza:
100%

De a kénsav ilyen körülmények között nem szenved el elektrolízist.


Nézd meg az oxidációs számok változását amiknek változott azok fognak részt venni az elektrolízisben (a vízbontástól eltekintve).

2022. ápr. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az ólomakkumulátorban tehát a fém ólom ólom(II)-ionokká oxidálódik, miközben a ólom(IV)-oxidban lévő +4-es oxidációs számú ólom ólom(II)-ionokká redukálódik. Ezt a redoxi folyamatot kifejező egyenletet nevezzük az akkumulátor bruttó egyenletének. Az elektródfolyamatok egyenletei alapján az ólomakkumulátor működésekor lejátszódó bruttó egyenlete a következő: PbO2+Pb+2H2SO4=2PbSO4+2H2O


Az akkumulátor működése közben keletkező ólom(II)-szulfát csapadék, nem oldódik az

akkumulátorban lévő kénsavoldatban.


Számítsa ki, milyen lesz a kiindulási 500 g 36,2 tömegszázalékos kénsavoldat tömegszázalékos összetétele abban az akkumulátorban, amelyben működés közben 61 200 C töltés haladt át?


Ez volt a feladat teljesen. Viszont akkor a képlet alapján honnan kéne látnom, hogy 2 mol elektron hatására két mol kénsav fogy?

2022. ápr. 12. 22:56
 3/4 Z003 ***** válasza:
100%

Nem véletlen írtam hogy nézd meg az oxidációs számok változását.


Ha megnézed a reakció egyenletet láthatod, hogy 2 anyagnak fog változni az oxidációs száma. Az ólomé nulláról +2-re és az ólom-oxié +4-ről +2-re.

Tehát az egyik elektród leadott két elektront a másik meg felvett kettőt.

2022. ápr. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Z003 ***** válasza:
100%
+ mivel ugye így két mol Pb+2 ion kerül a rendszerbe kettő mol kénsav is kell hozzá
2022. ápr. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!